пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

 


І дзвонить пам'ять в наші душі,

Б’є голосами в синю вись:

Рік 33-й, у майбутнім

Не повторись! Не повторись!..

23 листопада, в четверту суботу місяця, – День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, що визнаний геноцидом українського народу. У ці сумні роковини люди несуть хліб і свічки до пам’ятних місць і вшановують пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання.

Перше вшановування жертв голодомору відбулось у 1998 році згідно з указом тодішнього президента Леоніда Кучми. І лише у травні 2007 року Віктор Ющенко законодавчо ввів сучасну назву і дату Дня пам’яті жертв Голодомору-геноциду. За рік до цього Верховна Рада України ухвалила закон “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні”, згідно з яким саме цей Голодомор був визнаний актом геноциду  українського народу. Щодо подій 1921–1923 і 1946–1947 років, то  вони кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого наразі не доведено.

Голодомор визнали геноцидом українців 16 держав: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан як окрема держава.

Штучно створений голод 1932-1933 років був, безумовно, найстрашнішим геноцидом в історії України, який призвів до численних жертв серед її населення. Його організувала радянська влада з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українського населення.

До 92-х роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору нашою бібліотекою було організовано книжкову виставку – реквієм «Нехай свіча пам’яті про Голодомор ніколи не згасає».


Немає коментарів:

Дописати коментар