четвер, 1 грудня 2022 р.

1грудня щороку відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.
Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.
Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Соціальним педагогом Рубаняк Л.О., медичною сестрою Аксюк В.В. було проведено бесіду " СНІД чума ХХІст." з учнями 11класу. Символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – червона стрічка, яка символізує пам’ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від “чуми XX століття”.
Учні і педагогічний колектив нашої школи не могли пройти осторонь цієї проблеми.
Учителі у класах провели виховні бесіди щодо цієї болючої теми, а діти змогли висловити свої думки та поставити хвилюючі їх питання. Біблотекар Шпитчук О.М. підготувала виставку “Не дай СНІДу шанс”.
Кожна дитина нашої школи підтримала День боротьби, вдягнувши символ – червону стрічечку.




Немає коментарів:

Дописати коментар