пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

Сила пам’яті: поговоримо про Голодомор

«Я на власному досвіді не раз переконувався, з якими труднощами правда про Голодомор пробивала собі дорогу крізь товщу часу, лукавого замовчування і підступних міфів, щоб відтепер назавжди залишитися пам’ятником по загублених і нагадуванням, пересторогою для живих»

Борис Хандрос

 

Кожна четверта субота листопада для українців є трагічною датою, адже в цей в день ми вшановуємо пам’ять про тих, хто загинув внаслідок жахливих подій – голодоморів, якими катували наших пращурів протягом першої половини XX століття: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роки.

Цього року День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. За оприлюдненою інформацією Українського інституту національної пам’яті, інформаційна кампанія з нагоди вшанування пам’яті загиблих від голодоморів, проводитиметься під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

«Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо». Доброю традицією стало проведення акції «Свічка у вікні». З урахуванням великої кількості українців, вимушених залишити рідні домівки через широкомасштабне вторгнення Росії на територію України, лейтмотивом цієї акції стане фраза «Де б ти не був - вшануй». Тож 26 листопада о 16.00 долучайтеся до загальнонаціональної хвилини мовчання та запаліть свічку у вікні як символ скорботи за загиблими та віри в перемогу.

Якою б важкою та страшною не була тема голодомору, проте, нам треба її проговорювати, рефлексувати та не забувати. Спеціально до Дня пам’яті жертв голодоморів у ліцею була проведена радіолінійка, а бібліотекар підготувала презентацію «Свічка плакала в скорботі» та книжкову виставку «Чорна сповідь моєї Вітчизни». Тут зібрано та висвітлено матеріали, які засвідчують страшні наслідки голодоморів для найуразливішої категорії людства – дітей. Багато з них загинули, інші залишилися травмованими фізично та психологічно на все життя. Згадайте, як ставилися до хліба та їжі загалом ваші бабусі та дідусі…


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар