Українська мова в усьому світі – це тренд, а для нас це мова нашої боротьби й незламності. Впродовж всіх століть українська мова зазнавала безліч утисків та заборон з боку різних держав, особливо зі сторони Росії. Однак зараз вона з кожним днем все більше розквітає та набуває нового та переосмисленого значення.
Історія створення Дня української писемності та мови
Офіційне свято було започатковане 9 листопада 1997 року Указом Президента "Про День української писемності та мови". Дата свята вибрана не випадково, адже саме у цей день також вшановують пам'ять Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з його праці "Повість временних літ" була закладена основа для писемної української мови.
У День української мови і писемності учасники освітнього процесу Красноїльського ліцею долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності 2022.
Нам, українцям, потрібно утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб возвеличував Україну, служив єднанням між поколіннями.
В єдності - ми сила! Разом - до перемоги!
Цікаві факти про українську мову
· У сучасній українській мові нараховується понад 250 тисяч слів.
· Українська мова має найбільше спільної лексики з білоруською, польською та сербською мовами. За вимовою українська найближча до чеської та словацької.
· Перші слова українською були записані на листі в 448 р н.е. візантійським істориком Пріском Панікійським. Він записав слова «мед» і «страва».
· Іменники в українській мають цілих 7 відмінків – це рекорд для слов'янських мов. На відміну від споріднених мов, у нас також є кличний відмінок.
· У сучасній нормі правопису в українській мові дозволено вживати фемінітиви до професій і родів занять.
· Найчастіша перша буква в словах в українській мові – буква «П». Найменше слів починається на букву «Ф» (не враховуючи букву «И» і м'який знак).
· Перший український буквар вийшов у Львові в 1574 році. До наших часів зберігся лише один зразок з цієї партії. Зараз він зберігається в бібліотеці Гарварду.
· Українська мова багата на синоніми. У слова «горизонт» 12 синонімів, а у слова «бити» – цілих 45.
Немає коментарів:
Дописати коментар