День слов’янської писемності і культури
24 травня всі слов’янські країни відзначають День слов’янської писемності і культури, свято, яке повертає нас до спільних витоків мови та культурних надбань, духовно поєднує всі слов’янські народи.
В цей день вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів та проповідників християнства, творців слов’янської абетки, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, перших перекладачів та проповідників християнства, творців слов’янської абетки.
Кирилиця є вдосконаленою системою письма, названою на честь Кирила. Певною перевагою кирилиці перед глаголицею було відносно простіше накреслення літер. Ця слов’янська абетка вживалася упродовж сотень років і стала основою сучасної абетки багатьох слов’янських народів. Імена Кирила й Мефодія навічно записані в історію слов’ян.
Сьогодні, у ХХІ столітті, в повсякденному спілкуванні дуже важливо зберегти чистоту і культуру мови, вдосконалювати вже набуте. Адже любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.
Вшановуючи, пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Свято всіх слов’ян». Запрошуємо усіх бажаючих до цікавого та змістовного перегляду.
Немає коментарів:
Дописати коментар