понеділок, 21 лютого 2022 р.

 День Героїв Небесної Сотні


20 лютого ми відзначаємо героїчну і надзвичайно болісну для всіх дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.

Серед Героїв Небесної Сотні і наші краяни: Пацино Дмитро Вікторович, Савіцький Віталій Юрійович, Шлімкевич Василь Андрійович, Шлемкевич Богдан Васильович, Ткачук Микола Васильович, Гонтар Валентин Володимирович. Вони не побоялися глянути смерті у вічі заради утвердження національної ідеї. Йшли вони під кулі не задля слави чи з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своєму народові. Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців як приклад національної честі й гідності.

З нагоди восьмої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Небесня Сотня – то в серцях вогонь», на якій представлені книги, що висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про мужність і героїзм її учасників.


У мові рідній-і минуле, 

І майбутнє, у ній народу суть,його життя


21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції нації, формує свідомість людини. Знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни.

Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Рідна мова – є одним з найголовніших культурних надбань, душею і гордістю українського народу.

Для кожного народу мова - найбiльший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона вiддзеркалює душу народу, його icторiю, його свiтогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. 21 лютого - Мiжнародний день рiдноi мови. Це свято вшановує вся наша держава. Користувачi бiблiотеки ліцею також долучились до святкування.

Для усіх бажаючих та тих, хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови, в читальному залі експонується тематичний перегляд літератури «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості». На перегляді представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української , розмаїття мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, рядом публіцистичних статей, які присвячені рідній мові.

Для учнiв 1-11 класів проведено радіо диктант «Мова барвиста, мова багата, рiдна i тепла, як батькiвська хата».

Дорогi читачi! Українською мовою розмовляли нашi дiди та прадiди, а матерi та бабусi cniвали колисковi. Народ наш смiявся i плакав рiдною мовою. Шануйте i любiть мову, пiклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич i могутню силу!



Немає коментарів:

Дописати коментар