Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Іван Багряний
Мова – це необхідний атрибут становлення нації. Як писав відомий український поет Володимир Сосюра: «Без мови немає народу, як сонця без сяйва тепла». І це дійсно так. Мова є тим чинником, який відрізняє один народ від іншого. Недаремно кажуть, що народ забуває свою мову, неминуче гине.
Красу і велич українського слова опоетизували І.Котляревський і Т. Шевченко, Л.Українка і І.Франко, В.Стус, В.Симоненко, Л.Костенко і багато інших славних синів і дочок України. Вони були переконані, що без мови немає нації, а без нації – держави.
Ми живемо в незалежній Україні, турбота про мову – справа державна. У статті 10 Конституції українській мові надано офіційного державного статусу. Держава забезпечує розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Тому потрібно пам’ятати, що любов до своєї Батьківщини починається з любові до рідної мови.
Бібліотекар з гуртківцями - учнями 5 класу провела бібліотечний урок «Живи, прекрасна наша мова», де дізналися багато про мову та активно виконували різні завдання: утворення слів «Слово в слові», кросворд «Рідна мова», розгадування прислів’ї «Плутаниця».
Мова - це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе і наступних поколінь!
Немає коментарів:
Дописати коментар