пʼятниця, 24 квітня 2020 р.


24 квітня – 100 років від дня народження           Д. Білоуса, письменника, літературознавця, фольклориста, перекладача
«Ангелом Білим він жив на цьому світі
і Ангелом Білим полинула його душа на той світ...»
Я. Гоян
У селі Курманах, що стоїть при зачарованій Сулі на Сумщині, у родині Григорія Білоуса 24 квітня 1920 року народився хлопчик Дмитрик. Він був десятою дитиною, якраз «лялькою в колисці», коли старші вже парубкували й дівували.
Батько майбутнього письменника свого часу закінчив тільки три класи церковнопарафіяльної школи, але самотужки здобув юридичну освіту і працював волосним писарем, народним суддею, бухгалтером Державного банку.
Книжки в домі оточували Дмитрика з раннього дитинства. В хаті читалися вголос то «Кобзар», то вірші Пушкіна, то «Наталка Полтавка».
Така сімейна атмосфера вплинула на вибір життєвого шляху Д.Білоуса.
Дмитро Білоус навчався у Харківській дитячій трудовій комуні, вона й врятувала Дмитра від голоду й тифу. Адже це були голодні 30-ті роки в Україні. Вихователем й душею дитячої трудової комуни був Антон Семенович Макаренко. По закінченню трудової комуни Д. Білоус вступає на філологічний факультет Харківського університету. Потяг до педагогіки у нього був від вихователя Антона Семеновича Макаренка.
Війна перервала навчання. Д. Білоус добровольцем йде на фронт. Війна загартувала майбутнього поета. Він був одним з небагатьох напівозброєних студбатівців, що вижили після героїчної оборони Києва. А потім – важке поранення, тривале лікування й робота у відділі мовлення для партизанів України. Д. Білоус почав воювати словом: писав звернення й тексти листівок для партизан окупованої України. Піднімав дух народу словом гострої сатири проти окупантів.
Після війни Дмитро Григорович закінчує Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка та аспірантуру при кафедрі української літератури. А далі – книги, книги й книги.
У бібліотеці розгорнуто книжкову виставку,  на якій представлені твори Д.Г. Білоуса. Скористайтесь нагодою ознайомитись зі збірками видатного майстра слова та відкрити  для себе його духовний світ.


Немає коментарів:

Дописати коментар