середа, 16 жовтня 2019 р.



Оскар Уайльд - "апостол естетизму"
 «Лондонський парижанин», «місіонер – декадент від літератури», «геній парадоксів», «найбільш послідовний представник дендизму», «скандаліст» - як тільки не називали Оскара Уайльда – письменника, що тонко відчував лицемірство та фальш.
До Уайльда по-різному ставилися всі, хто його знав. Одні вважали його за генія, інші говорили, що він не здатен навчити своїх читачів нічому хорошому, що лише «одне голе естетство на його полотні». Однак, навіть якби письменник написав за своє життя лише один роман «Портрет Доріана Грея», його і'мя все-рівно б викликало повагу і вдячність нащадків.
Творчість Оскара Уайльда не може залишити байдужим нікого, хто хоч раз читав його твори. Його високо цінували  письменники зі світовим ім’ям. За словами Гора Відала,  класика американської літератури, твори Оскара Уайльда "не вимагають пояснень або інтерпретації - їх потрібно лише читати, дивитися чи слухати ... Уайльд справжній майстер, творець чудових п'єс.
Бібліотекар розповіла учням про життєвий і творчий шлях автора роману «Портрет Доріана Грея», збірки оповідань «Злочин лорда Артура Севіла», літературно-критичних діалогів «Задуми», п’єс «Віяло леді Віндермір», «Жінка, яка не варта уваги», «Ідеальний чоловік» та ін.; про формування його як особистості та вплив епохи на людину.
Життя і творчість Оскара Уайльда тогочасне суспільство сприймали по-різному: для когось він був шукачем краси, поетом, філософом, письменником, «найкращим із сучасних драматургів»; для інших – рабом прози, який усе життя грав чужу роль; ще для певної категорії він – майстер краси, «король життя», естет, неординарна особистість, яка жила за власним сценарієм.
У бібліотеці школи організована виставка-персоналія «Співець краси і милосердя», присвячена 165-річчю від дня народження видатного ірландського поета, драматурга і прозаїка. Всіх бажаючих запрошуємо поглибити свої знання про багатогранну літературну спадщину та незвичайну долю письменника-ювіляра.


Немає коментарів:

Дописати коментар