Свято Покрови та День захисника України
День українського козацтва, встановлений Указом Президента України в 1999 році, відзначається щорічно 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці.
Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально – політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами, культурою, фольклором.
В цей день українці шанують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність.
Найбільшим і найзначущим святом була Покрова для козаків. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.
На честь Покрови козаки будували багато храмів, деякі з них збереглися й донині. Тож не дивно, що через століття це свято здобуло в Україні ще й другу назву – Козацька Покрова. Після указу президента України від 1999-го року день 14 жовтня відзначається як День українського козацтва, а з 2014 року відзначається День захисника вітчизни.
До цього свята на філії «Чорна річка»
був проведений виховний захід «Хто не знає свого минулого, той не вартий
майбутнього», а бібліотекарем організована книжкова викладка «У нашім минулім –
там воля і слава, у нашім минулім – безсмертні діла» та бібліотечний урок до дня козацтва з використанням лепбука.
Немає коментарів:
Дописати коментар