пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

 Всесвітній день дитини

 Захист дитинства у цілому світі
Це – місія честі, любові, добра.
Заради майбутнього треба нам жити,
Прекрасне і вічне нехай не вмера.

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1954 році. Це світле свято насамперед створене для привернення уваги громадськості до актуальних проблем дітей, адже вони — найбільш незахищений і вразливий прошарок населення.
Проведено виховні години «Я маю право знати свої права» у 1-11 класах, виставка малюнків "Щасливе дитинство", вікторини. Учні почули про історію свята, переглянули мультфільм «Права дітей», пригадали свої права, але запам’ятали, що крім прав іще мають і обов’язки, які повинні виконувати.
До Всесвітнього дня дитини в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Світ дитинства веселковий», де представлені книжкові видання для різновікової аудиторії, зокрема: про догляд за дитиною та її здоров’ям, матеріали для допитливих і кмітливих дітлахів та документи про права дитини.
Є маленькі люди на планеті,
Невгамовні, часом смішні, діти.
З щирими та добрими серцями,
З допитливими і чистими очима.
Вони гідні найкращої долі.
Нехай ніколи їх не спіткає горе.
Нехай діти всієї Землі сміються дзвінко.
Хай живе Всесвітній День дитини!


День Гідності та Свободи


21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. Під час президентських виборів 2004-го року здійнялися акції протесту. За попередніми результатами другого туру, оголошеними 21 листопада Центральною виборчою комісією, перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Масові та брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка, 22 листопада вийшли на мітинги незгоди. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко. У листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи. У грудні 2011 року наступний Президент України Віктор Янукович скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності. 21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими. 18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Бібліотекар організувала тематичну книжкову виставку «Свобода, воля і честь понад усе» у шкільній бібліотеці.
На інформаційних годинах класними керівниками було проведено ряд заходів: «З Україною в серці», «День гідності та свободи», «Україна – гідна Свободи», круглий стіл «Початок Євромайдану: як це було», конкурс малюнків «Ми – діти України», учням старшої школи було запропоновано переглянути документальний фільм «Сильніше ніж зброя».
До глибини душі проникливими були вірші та розповіді на основі реальних подій про Революцію Гідності. Хвилиною мовчання вшанували учні героїв – учасників Євромайдану, героїв Небесної сотні, воїнів АТО.

Для збереження світлої пам’яті всіх героїв Майдану та воїнів-захисників України, які загинули за гідність і свободу нашої Вітчизни, запалили свічки.
Ці заходи були спрямовані на виховання патріотизму, гордості за свій народ. Сподіваємося, що підростаюче покоління буде рівнятись на героїв і намагатиметься стати справжніми патріотами своєї країни, боротися за її честь, волю і незалежність.
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії. Також ми повинні пам’ятати, що кожного разу коли на небі сіяють зорі, за нами спостерігає Небесна сотня, яка освітлює шлях України у краще життя.





«Лев Толстой - людина, мислитель, письменник»


 «Толстой - найбільший і єдиний геній сучасної Європи, найвища гордість Росії, людина, одне ім'я якого - пахощі, письменник великої чистоти і святині».

                                                                              А. Блок

 

Лев Миколайович Толстой - просвітитель, публіцист, релігійний мислитель, один з найбільш широко відомих російських письменників і мислителів, шанований як один з найвидатніших письменників світу. На сторінках його творів читач знаходить істини, які повинні бути відомі кожному.

20 листопада виповнюється 110 років від дня його смерті. У нашій  бібліотеці представлена ​​книжкова виставка - портрет «Незрівнянний художник життя».

До експозиції увійшли біографічні книги про життя і творчість Льва Толстого і його знамениті твори.



Немає коментарів:

Дописати коментар