Він працював друкарським набирачем, журналістом, лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі, копав срібло в Неваді і золото в Каліфорнії. Він об’їхав безліч країн світу. Та насамперед, Марк Твен відомий світу як письменник.
Ім’я Марка Твена знають у всьому світі.
Семюель Ленгхорн Клеменс народився в місті Флориді штату Міссурі 30 листопада 1835. Потім родина переїхала в місто Ганнібал, мешканців якого він пізніше описав у своїх творах. Коли помер батько сімейства в 1847 році, старший син зайнявся виданням газети і Семюел вносив туди свій непосильний внесок – займався набором і написанням статтей. З початком громадянської війни, юнак вирушив працювати лоцманом на пароплаві, навіть хотів стати капітаном. У липні 1861 він виїхав подалі від війни на захід, де в цей час добували срібло. Не знайшовши себе в кар’єрі сріблошукача, він знов зайнявся журналістикою. Він влаштувався в одну газету у Вірджинії і почав писати під псевдонімом Марк Твен. Письменницький успіх прийшов до нього в кінці 1860-х років, коли після подорожі до Європи, він випустив книгу «Простаки за кордоном». У 1870 році, на піку успіху від «Простаков за кордоном», Твен одружився на Олівії Ленгдон і переїхав до міста Баффало (штат Нью-Йорк). Звідти він перебрався в місто Хартфорд (Коннектикут). У цей період він часто читав лекції в США та Англії. Потім він почав писати гостру сатиру, різко критикуючи американське суспільство і політиків, це особливо помітно у збірці «Життя на Міссісіпі», написаному в 1883 році. У 1876 році вийшов у світ роман про пригоди хлопчика на ім’я Том Сойєр. Продовженням цього роману стали «Пригоди Гекльберрі Фінна» (1884). Найвідомішим історичним романом Марка Твена є «Принц і жебрак» (1881). Крім літератури, Марка Твена захоплювала наука. Він дружив з Ніколою Теслою і часто бував у його лабораторії. До своєї смерті в 1910 році він пережив втрату трьох з чотирьох дітей, померла дружина Олівія. Останні роки Твен перебував у депресії. Сам Твен помер 21 квітня 1910 від стенокардії. За рік до смерті він сказав: «Я прийшов в 1835 році з кометою Галлея, через рік вона знову прилітає, і я розраховую піти разом з нею». Так воно і сталося …
А твори «Пригоди Тома Сойєра», «Пригоди Гекльберрі Фінна», «Принц та злидар» читають із великим задоволенням і діти і дорослі. Діти захоплені пригодами своїх однолітків, а дорослі згадують власне дитинство, дивлячись на себе очима дітей.
Багато пригод, характерів Марк Твен «списав» із себе та своїх товаришів, тому його герой – бешкетник, фантазер, але водночас чесна і благородна людина – завоював симпатії мільйонів читачів різних поколінь.
До ювілею письменника бібліотекарем була проведена бесіда «Герої Марка Твена» у 6 класі. Діти відкрили для себе цікавий світ героїв письменника та почули багато захоплюючих фактів із дитинства Марка Твена.
Школярі, які вже прочитали про Тома Сойєра та інших героїв, ділилися враженнями про неймовірні пригоди друзів, розповіли що у творах письменника сумне, а що – смішне. Разом з бібліотекарем прочитали найцікавіші та найсмішніші уривки з творів Марка Твена.