субота, 16 листопада 2019 р.

 «Толерантність – шлях до успіху»

Толерантність – це те, що робить можливим досягнення миру
 і веде  від культури війни до культури миру.
Що таке "толерантність" - лише вихованість, чи щось більше? Ми всі разом намагались зрозуміти, кого можна назвати толерантною людиною.
І в цьому нам дуже допомогла інформація з книжкової виставки «Будуємо мости толерантності».
У бібліотеці школи для учнів було проведено годину спілкування «Толерантність – шлях до успіху».
Бібліотекар наголосила: “Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті.
 У всіх людей одна спільна мета – жити в добрі та злагоді, зробити життя на Землі кращим. Якщо ти успішний – допоможи іншому, якщо ти щасливий – зроби щасливим когось поруч, будь щирим у своїх діях. Мир – це перша та необхідна умова, щоб мати спільну мову у суспільстві.
Чи є толерантним базіка, або егоїст, якому байдуже до почуттів інших людей? А може толерантна людина, яка до всіх усміхнена, а з батьками груба й вимоглива? Чи толерантні люди, які проходять повз котеня, що застрягло на дереві й не може злізти, адже вони співчувають: "Бідолашне!", та ніхто не зупиниться і не допоможе?
Усі ми дійшли висновку, що:
·   Толерантні ті, хто люблять друзів та близьких не лише на словах, а й ділом: допомагають, розраджують у смутку, підтримують.
·   Толерантні ті, хто уважні до чужої біди і докладають зусиль, щоб допомогти людині похилого віку, або поллють рослинку біля дому у спеку, чи підгодовують птахів взимку.
·   Толерантні ті, хто приязно та з піклуванням ставиться до людей з обмеженими можливостями, до людей з синдромом Дауна.
·   Толерантні ті, хто постають на захист несправедливо скривдженого, хай і не знайомого. І ті, хто вміють добрим словом заспокоїти готових до бійки.
Такі заходи ще раз підтверджують, що бібліотека школи – це відкритий майданчик, куди може прийти кожен, аби провести час, зустрітися з друзями, обмінятися думками, завжди почуватися повноцінним й рівним.
Дуже приємно побачити такі яскраві очі дітей, що горять розумом і цікавістю. І особливо приємно відкрити для них щось нове й незнане у світі книг.
В Україні, як  багатонаціональній державі з різними культурами та релігіями, терпимість до інших є головним чинником внутрішньої стабільності та мирного розвитку.




Немає коментарів:

Дописати коментар