субота, 10 листопада 2018 р.


О мово рідна! Золота колиска!
Українська мова входить до другого десятка найпоширеніших мов світу, бере свої витоки від праслов'янської мовної єдності (до VI ст. до н.е.).  Українська ж писемність з'явилася в Київській Русі ще до прийняття християнства. Розквіт мови і писемності у старокняжу добу припадає на X – XII ст. і нероздільно пов'язаний з іменем Нестора-Літописця, автора видатного історичного твору "Повість минулих літ" (1093-1113). Саме 9 листопада, у день народження Нестора Літописця святкується День української мови і писемності.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, – наша сутність, зміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
Першим до нас приходить слово…З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ - мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова, відкриваємо таємничість, складність інших наук: математики, фізики, історії, географії, біології…
Отже, словесність - початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається, струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою. Адже, слово до слова - зложиться мова!
9 листопада 2018 року у нашій школі учні 11 класу провели радіо лінійку «Минуще все, лиш слово не мине…», яку підготували учитель словесності Галина Василівна Кіцнак, бібліотекар Оксана Михайлівна Шпитчук.
З нагоди Дня української мови та писемності учні нашої школи мали чудову нагоду пригадати історію писемності і вкотре вшанувати творців українського слова.
У бібліотеці та на коридорі школи до Дня української писемності та мови оформлено книжкову виставку “ Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос –
Більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!...”. На виставці експоновано джерела, що розкривають питання походження та історії рідної мови, зокрема, проблеми двомовності, мовного геноциду, культури мови.


Немає коментарів:

Дописати коментар