«Поезія. Таке коротке і таке змістовне слово!
Вона і втішить, і пригорне, і приголубить…»
Ліна Костенко
Щороку 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії.
Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явився у 2004 році і відзначають його на державному рівні. Любов українців до поезії не поступається ані французам, ані англійцям, ані італійцям. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця… «Поезія потрібна всім — поети так само потребують читачів, як і читачі поетів…» – зазначала Ліна Костенко.
Справжня поезія — безсмертна. Вона лікує, надихає, розчулює, смішить. Кажуть, що поезія — це голос істини, голос правди . Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.
В бібліотеці організовано книжкову виставку «Поезія поетів рідного краю» та проведено бібліотечний урок «Поезія виховує високі почуття» з учнями 9 класу.
Немає коментарів:
Дописати коментар