вівторок, 6 вересня 2022 р.

6 вересня – День читання книг


Сьогодні, 6 вересня, світова спільнота відзначає День читання книг. Свято створене, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, наголосити на важливості читання, стимулювати людей придбати нову книгу для власної чи публічної бібліотеки або просто сходити до книгозбірні.

У День читання книг рекомендують принаймні на мить відволіктися від звичного ритму життя, зупинитися та насолодитися неймовірним ароматом друкованих сторінок, пірнути у світ художньої реальності.

Читання підвищує нашу грамотність. Читаючи текст, ми запам’ятовуємо, як пишуться слова, і не помиляємося при написанні.

А для багатьох людей читання — це найкращий вид відпочинку.

Доведено, що ті, хто читають книги, частіше і довше зберігають гостроту та ясність думки. І це стосується не лише тих, хто читає «розумну» літературу чи нон-фікшн. Читання художніх книг теж є прекрасною розминкою для мозку і розуму, і ось чому:

 

Читання допомагає розслабитися і відволіктися

Читання художньої літератури дозволяє відволіктися від щоденних проблем та поринути у інший, вигадано-фантастичний світ. Це така собі ідеальна втеча, котра не вимагає від вас особливих зусиль, однак дозволяє забути про те, що дратує, а іноді навіть стає причиною стресу.

 

Читання сприяє здоровому сну

Вчені вже давно довели, що продуманий і правильно спланований вечірній час – це чудовий засіб від безсоння, а якщо він ще й передбачає читання, то це буде великим плюсом. Медитативні властивості читання загальновідомі, тож декілька сторінок перед сном можуть вам справді допомогти.

 

Читання допомагає сфокусуватися

Ми живемо у світі, в якому щохвилини оновлюється близько 200 статусів і завантажується до 60 відеофайлів. За таких умов, коли нова інформація буквально проноситься перед очима, дуже важко сфокусуватися на чомусь важливому чи потрібному. Читаючи та повністю поринаючи в описаний у книзі світ, ми вчимося фокусуватися, а думки стають спокійнішими і розсудливішими.

 

Читання сприяє активній роботі мозку

Нещодавні дослідження підтвердили, що звичка читати, яка виникла у дитинстві і залишається з людиною до старості, значно сповільнює процес погіршення пам’яті. У тих, хто читає, з віком зниження розумової активності і пам’яті відбувається на 32% повільніше.

 

Читання може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера та деменції

Читання – це не просто тренування для мозку, воно здатне також попередити розвиток такого страшного захворювання, як хвороба Альцгеймера. Дослідження показують, що мозок завзятих читачів, котрі присвячують читанню книг щонайменше годину в день (газети та журнали такого ефекту не дають), формує нові зв’язки і підтримує пам’ять у тонусі.

 

Читання породжує емпатію

Нестача емпатії та розуміння того, як можуть почувати себе інші люди в тих чи інших життєвих обставинах, може сприяти тому, що людина почуватиме себе самотньою та відірваною від світу. Читання художньої літератури дозволяє поставити себе на місце іншого, побути, так би мовити, в його шкурі. Як результат, дуже імовірно, що на багато речей та вчинків читач зможе поглянути з зовсім іншої точки зору.

Читання безпечне

Для повноцінного життя людям необхідно відчувати величезний спектр емоцій, і не завжди вони бувають позитивними. В процесі читання людина отримує можливість відчути не лише радість, а й сум, біль, втрату, злість, розчарування тощо. І дуже важливо, що в цей час вона спокійненько лежить в ліжечку чи вмостилася в улюбленому кріслі. Так точно безпечніше для здоров’я!

 

Читання позбавляє  самотності

Зрозуміло, що жодна книга не здатна замінити справжнього живого спілкування та дружної компанії. А проте, читання дозволяє нам «спілкуватися» з героями книг, сперечатися з ними, підтримувати і осуджувати. Такі «мовчазні співрозмовники» дозволяють нам почувати себе затишно і комфортно на самоті.

 

Читання допомагає краще висловлювати свої думки та переживання

Ніколи не недооцінюйте сили слова! Немає нічого гіршого, ніж жахливо почуватися і не могти розповісти про свої переживання іншим, бо для цього просто не вистачає слів. Читання покращує, урізноманітнює і дуже розвиває мову, тож якщо книги – ваші постійні супутники, то з браком слів ви не стикнетеся.

Дослідження показують, що рівень стресу зменшується на 68%, коли людина заглиблюється в читання. Навіть якщо ви вважаєте, що не маєте на нього часу, декілька прочитаних сторінок в транспорті чи перед сном не лише здатні покращити ваше самопочуття, а і можуть стати хобі, яке залишиться на все життя.

 

Читання – чудовий привід почати розмову

Люди, які читають, дуже люблять поговорити про книги з іншими людьми, які читають. І хоч книги вчать нас непогано почуватися в вигаданому світі, вони ж можуть стати містком, що допоможе знайти друзів та однодумців і в реальному житті.

Чим старшою стає людина, тим важче їй заводити нові знайомства. Тож якщо ви бачите когось, хто читає хорошу книгу, то чому б не запитати, наприклад, яке враження вона справляє? Спробуйте і хто зна, до чого воно приведе)

Бажаємо вам побільше цікавих книжок і захоплюючого читання!

Книга подорожує з людиною протягом століть і завжди залишається її незамінним та вірним другом!

Афоризми про книгу і читання

• Книга є альфа і омега усякого знання, початок початків кожної науки. Цвейг С.
• Хороша книга – це дарунок, заповіданий автором людському роду. Аддісон Д.
• Кращі книги ті, про які читачі думають, що вони могли б написати їх самi. Паскаль Б.
• Читання хороших книг відкриває нам приховані у наший власній душі думки. Пьєрмон Ш.
• Деякі книги слід тільки покуштувати, інші – проковтнути і лише небагато – пережувати і переварити. Маколей Т.
• Уміння читати хороші книги зовсім не рівносильно знанню грамоти. Герцен O.
• Погані книги можуть так само зіпсувати нас, як і погані товариші. Фiлдiнг Г.
• Вчасно прочитана книга – величезний успіх. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг і наставник. Павленко П.
• Хороша та книга, яку відкриваєш, передчуваючи, а закриваєш, збагатившись. Олкотт А.
• Книга так захопила його, що він її захопив з собою. Кроткий Е.
• Я люблю час від часу відвідувати друзів, просто щоб поглянути на свою бібліотеку. Гезлітт У.
• Це ж як треба любити читати, щоб таке читати!
• Книги роблять людину розумною, а газети – нервовою.

 


 


Немає коментарів:

Дописати коментар