четвер, 26 вересня 2019 р.


Всесвітній день моря
 «Море – це все. Дихання його, чисте, животворне.
В його безмежнiй  пустелi  людина не почуває себе
 одинокою тому, що навколо себе вона вiдчуває
 пульсацію життя» - Жюль Верн
Всесвітній день моря відзначають з 1978 року за рішенням Х сесії Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (ИМКО) в останній четвер вересня. Цей день присвячений проблемам екологічної безпеки морських перевезень, збереженню біоресурсів. Мета Всесвітнього дня моря – привернути увагу міжнародної громадськості до непоправних збитків, яких морям і океанам завдають перелови риби, забруднення водойм і глобальне потепління.
На книжковій виставці будуть представлені сучасні дослідження з найбільш важливих проблем, що стосуються підвищення безпеки на морі та запобігання забрудненню морського середовища, зокрема нафтою, праці, присвячені вивченню небезпечних явищ у морському середовищі та на узбережжі Чорного моря, життєздатності морських організмів, морської флори і фауни, а також хімічного складу води та ін.
Виставка розрахована на широке коло користувачів.

Цікаві факти про моря
Найглибшим морем на світі прийнято вважати Філіппінське море, яке має глибину в 10265 м.
Середземне море – найбрудніше море у світі: в кожному кубічному метрі води міститься 33 види різних відходів, на кожен літр припадає 10 м нафтопродуктів, на кожен квадратний кілометр морського дна-більше 1900 різних предметів.
За займаною площею, найбільшим морем визнано Саргасове море. Його водна поверхня займає площу більше 7 млн. кв.км.
Найменшу площу водної поверхні в 90 тис. кв.км займає Біле море.
В давнину Балтійське море називалося Бурштиновим через велику кількість в ньому бурштину.
Майже 3,5 млрд. людей отримують від океанів основне джерело їжі. Через 20 років їх число може зрости до 7 млрд.
Рекорд прозорості морської води на планеті відзначений, біля берегів Антарктиди, – в морі Уедделла. Тут вода найчистіша, майже як дистильована. Білий предмет, опущений на глибину 79 м, залишається ще видимим неозброєним оком.
Морська вода окрім солі містить і інші хімічні елементи. Цікаво, що за змістом золота в воді першість віддано Балтійському морю. У його воді золото присутнє в 3 рази більше ніж у водах Північного моря, і в 5 разів більше, ніж у водах Чорного моря.
Є серед морів море, яке є самим теплим і одночасно самим солоним, і, на жаль, самим забрудненим морем. Мова йде про Червоне море. Ймовірно, що така ситуація склалася в результаті того, що в море не впадає жодна річка.
На території України знаходяться води 2-х морів - Азовського та Чорного.
Чистота води морів має для нас колосальне значення!
Тож Всесвітній день моря покликаний нагадати нам про велику відповідальність, яку несе людина за використання морських ресурсів. Бережімо водойми, піклуймося про їх чистоту, адже майбутнє океанів, морів та річок (а головне – мільйонів їх жителів) у наших руках!
Пропонумо нашу виставку-відкриття " Морські глибини".


Немає коментарів:

Дописати коментар