неділя, 28 квітня 2019 р.


 Великдень

Ось і прийшла Весна до нас, а з нею й велике свято, що символізує пробудження та воскресіння природи, життя і надії – свято Воскресіння. Великдень – дуже шановане свято у християнській релігії. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день, або Великдень. На Великоднє свято дарують люди одне одному писанки. Оздоблене узором яйце символізує пробудження природи, зародження нового життя.
Тож, напередодні найвеличнішого свята, читачі 1-4 класів були ознайомлені з народознавчим стендом «Йде Великдень по землі величаво і прекрасно» та великодньою виставкою «Писанка така барвиста, гарна, ясна, промениста».




пʼятниця, 26 квітня 2019 р.


ЧОРНОБИЛЬ: БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ
26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства - вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди.
І кожен рік цей день змушує задуматися нас про можливі наслідки діяльності людини. Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишається в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
    До цієї дати у бібліотеці відбулася година пам’яті «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті», оформлена книжкова виставка  «Чорнобиль- чорна біль у Неньки - України».




четвер, 25 квітня 2019 р.


Екскурсія до бібліотеки

До бібліотеки на екскурсію завітали учні 1- 4класу філії Вигода, під час якої діти ознайомились з поняттям бібліотека, бібліотекар, абонемент, читальна зала, стелаж, полички. З цікавістю розглядали дитячі книжечки з книжкової виставки «Книга – твій друг», гортали сторінки, дивилися ілюстрації до творів, а ще познайомились із рослинами та тваринами, які занесені до Червоної книги. Мандруючи разом з казковими героями, першокласники показали хороші знання українських народних казок, розповідали прислів’я про книги, відгадуючи загадки. Також першокласники  ознайомилися з правилами користування  книгами та правилами поведінки в бібліотеці.
 



вівторок, 23 квітня 2019 р.

23 квітня - Міжнародний день книги та авторського права!
«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…»       /Повість минулих літ
В 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО, в Парижі обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже 23 квітня померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков Андрій Курков, Григорій Тютюнник.
Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу. Саме 23 квітня відбувається багато цікавих заходів. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.

Хороша книга - це дарунок, заповіданий автором людському роду.
Аддісон Д.

Традиція святкування Дня книжки народилася в Іспанії у Каталонії. Тут 23 квітня на День Юрія, уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року, день смерті Сервантеса, автора книги “Дон-Кіхот”. На батьківщині Сервантеса цю дату вшановують конкурсом - безперервного читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
І наостанок, настанова від К. Паустовського: “Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі коштовного змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!”
Запрошуємо до нашої бібліотеки, скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути наші цікаві та змістовні книжкові виставки!
У багатьох містах світу можна побачити пам'ятники книгам . Часто вони, звичайно, увіковічнюють пам'ять про якогось автора або події.





До 455-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра
455 років відділяє нас від того часу, коли жив і творив геніальний Вільям Шекспір. Шекспір – одне з тих чудес світу, яким не перестаєш дивуватися: історія рухається, змінюється образ планети, а людям усе ще потрібно те, що створив цей поет, відділений від нас декількома сторіччями. Чим більш зрілим стає людство в духовному плані, тим більше глибин відкриває воно у творчості Шекспіра.  Перу поета належать 37 сценічних творів, 5 поем, 154 сонети. Його творчість є однією з вершин художньої культури епохи Відродження. Силою свого таланту він змусив глядача побачити у просторі сцени, майже без декорацій, всесвіт, минуле і майбутнє людства. Він бачив і розумів життя у всій його складності: високим і низьким, трагічним і комічним, святковим і буденним.
23 квітня у бібліотеці упродовж всього дня всі бажаючі зможуть подивитися найбільш відомі екранізації творів В. Шекспіра. Крім того, видання творів геніального поета з фондів бібліотеки, а також книги про нього будуть представлені на книжковій виставці «Перлини творчості Вільяма Шекспіра».


понеділок, 22 квітня 2019 р.


22 квітня - Всесвітній день Матері-Землі
Послухай музику Землі:
В ній запах трав і сонця ласка,
У синім небі - журавлі,
А на долинах - дивна казка.
Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
В бібліотеці до цієї дати оформлено книжкову виставку «Екологія природи – екологія душі».
У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.
Ми дуже віримо, що серед нас не буде черствих і бездушних.
Тож давайте нести ВІРУ туди де вагаються, НАДІЮ, - де відчай, РАДІСТЬ, - де страждання, ЛЮБОВ, - де ненависть, СВІТЛО - в темряву.


неділя, 21 квітня 2019 р.


Чисте довкілля - чисте сумління
Наш світ живий і розмаїтий,
Довкілля наше чарівне.
Он на лугах розквітли квіти
І все це радує мене!
Надія Красоткіна
Земля! Маленька блакитна кулька у безодні Всесвіту! Земля породжує джерельця і стрімкі потоки, трави і дерева. Вона тримає на собі океани, приймає дощі, сніги й тумани. Земля – це дім, у якому ми живемо! Дім, частиною якого ми є! І як ми будемо себе у ньому поводити, залежатиме наше життя.
У бібліотеці до дня довкілля  було проведено бесіду "Чисте довкілля - чисте сумління"  на якому були присутні учні 5 класів. Під час бесіди діти збагатили свої знання про лікарські дерева України, ознайомились з народними традиціями лікування рослинами, показали відображення цієї теми в легендах, прикметах, прислів'ях, вивчили правила збирання, сушіння і зберігання лікарських рослин, виховали в собі бережливе ставлення до рослин, любов до рідного краю.



Вербна неділя у бібліотеці

Гілочки тоненькі, котики пухнасті,
Хай несуть у хату радість, мир і щастя,
Хай несуть у серце радість воскресіння
Хай направлять наші душі до спасіння...
Вербна неділя – світле християнське свято, дата якого переміщується з року в рік. За звичаєм, Вербну неділю відзначають за тиждень до Великодня.
Верба б'є, не я б'ю,
За тиждень – Великдень!
Свячена верба користується великою пошаною серед нашого народу. "Гріх ногами топтати свячену вербу", а тому навіть найдрібніше гілля, якщо воно залишилося після освячення, палили на вогні, щоб, боронь Боже, під ноги не потрапило.



пʼятниця, 12 квітня 2019 р.


Міжнародний день польоту людини в космос
«Космос відомий і невідомий»
З космосу - Земля тендітна,
Невелика і блакитна,
І кордони непомітні -
Ніби спільно всі живуть...
Мабуть, так колись і буде,
Бо як в космос вийшли люди,
Й на Землі лад наведуть!
Наталя Козленко
12 квітня, по всьому світу святкують День авіації та  космонавтики — пам'ятну дату, яка присвячена першому польоту людини в космос.
Саме 12 квітня 1961 року старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
У бібліотеці до цієї знаменної дати була оформлена тематична поличка «І розпочалася космічна доба».  Для дітей цікавою та пізнавальною стала космічна відео-мандрівка «Космос відомий і невідомий» та перегляд мультфільму «Все про космос».


середа, 10 квітня 2019 р.


 Тиждень безпеки життєдіяльності

10 квітня 2019 р. в школі проводились практичні заняття з педагогічними працівниками, учнями, обслуговуючим персоналом щодо дій та евакуації під час пожежі чи інших надзвичайних ситуацій.
Відпрацьовувались дії з надання першої медичної допомоги та використання найпростіших засобів індивідуального захисту. Надавались рекомендації щодо правил поведінки під час евакуації, диверсій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів.





ХХІІ зліт обдарованої молоді Гуцульщини
9 квітня в нашій школі відбувся кущовий ХХІІ зліт обдарованої молоді Гуцульщини. На розгляд компетентного журі були представлені цікаві дослідницькі роботи і проекти учнів Красноїльської, Перехреснянської та Головівської шкіл.
Діти мали можливість виступити зі своїми дослідницькими роботами в різних номінаціях. Учні також могли відвідати майстер-класи, оглянути цікаві виставки, поділитись досвідом науково-дослідницької діяльності.
Творчість  починається там, де інтелектуальні  і естетичні багатства, засвоєні, здобуті раніше, стають засобами пізнання, освоєння, перетворення світу. При цьому людська особистість немовби зливається зі своїм духовним надбанням.
Творчість – це незримі ниточки, що об’єднують серця.
Наші учні виступили з такими проектами:
·        Лабюк Олександра – «Річка Черемош – священна річка гуцулів Верховинщини»;
·        Шекеряк Іванна – «Гуцульські фустки на Верховинщині»;
·        Тафійчук Марина – «Гуцульські колискові Верховинщини»;
·        Кречуняк Богдана – «Історія людей мого краю».
Журі та присутні мали можливість, слухаючи учасників, збагатитися новою корисною інформацією та отримати естетичне задоволення.




неділя, 7 квітня 2019 р.


7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я
"Здоров’я - це не все,
але все без здоров’я - ніщо!"
Сократ
7 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній День здоров’я. Слід сказати, що цей День відзначається вже досить давно, починаючи з 1948 р. Саме в цей рік була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization) членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей. Україна була однією із перших таких країн – ще в 1948 р. відбулося підписання відповідних угод, а після отримання незалежності у 1991 році вона поновила свій договір. А щорічне проведення Всесвітнього Дня здоров’я стало доброю традицією починаючи з 1950 р. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я та необхідність його збереження, незалежно від віку та місця проживання, статку та професії.
У рамках відзначення Всесвітнього Дня здоров’я у нашій бібліотеці оформлена  книжкова виставка-порада «Казкові чари Афродіти» з метою привернути увагу користувачів бібліотеки до злободенних проблем та актуальних питань. Зокрема, виставка на тему охорони здоров’я спрямована на підтримку у пропагуванні здорового способу життя. До уваги відвідувачів бібліотеки представлені книги та періодичні видання.
Всі матеріали здебільшого стосуються фізичної культури, руху, як основи здоров’я, гігієні, здоровому харчуванню, поради що до життя без стресу, як бути красивою кожен день.
"Здоровя, як і життя – особистий скарб. Як скористається ним людина залежить від його знань, вмінь, навичок і волі."
М. Голуан.