вівторок, 6 березня 2018 р.


Уклін тобі, Тарасе!
Бандуристе, орле сизий,
Добре тобі, брате,
Маєш крила, маєш силу,
Є коли літати.
Тепер летиш в Україну,
Тебе виглядають…
Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.
Щороку на початку березня  в  нашій школі відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.
Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника… Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?
Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861). 9 і 10 березня, які потрапляють на роковини народження і смерті поета, відзначають Шевченківські дні. Минає 204 роки від дня народження славетного поета та художника. 5 березня в школі було проведено тематичну лінійку, а в шкільній бібліотеці підготовлена  книжкова виставка, з якої учні можуть дізнатися ще більше про творчість великого Кобзаря. Вчителем української мови було проведено турнір знавців творів Шевченка між учнями 9 – 11 класів


Немає коментарів:

Дописати коментар