пʼятниця, 28 квітня 2023 р.

Всесвітній день танцю


29 квітня — особливий день для всіх, хто живе у ритмі танцю. Адже у всьому світі він відзначається як Всесвітній день танцю. До цієї дати у бібліотеці експонується виставка «Танець – це життя, почуття і емоції».

Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки. Танці – це емоційна насолода, яка піднімає настрій. Танець, незалежно від стилю і напряму, є міжнародною мовою тіла, зрозумілою людям будь-яких національностей. За допомогою рухів і жестів у танці відображаються емоційні переживання танцюриста. Цей вид мистецтва налічує багатотисячолітню історію розвитку, і кожна епоха накладала свій відбиток на форму і структуру танцю. Але століття за століттям, в кожній країні, серед людей різних віросповідань танець набував все більшої і більшої популярності.

 

середа, 26 квітня 2023 р.

26 квітня — День чорнобильської трагедії

Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу (International Chernobyl Disaster

Remembrance Day)

26 квітня вшановуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам, усвідомлюючи масштаби катастрофи, осмислюючи уроки трагедії, знову привертаємо увагу до екологічної культури та культури безпеки життя.

Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року-найбільша техногенна та екологічна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Радіоактивна хмара пронеслася над більшою частиною Європи, східною частиною США.

Чорнобиль - біль не тільки України, це біль усього світу. Ще більш вражаючими були б убивчі наслідки катастрофи, якби не мужність ліквідаторів аварії, що загасили пожежу на Чорнобильській АЕС.

Щороку, вшановуючи річниці з дня Чорнобильської катастрофи учні ліцею брали участь у різних тематичних заходах.

Цього дня для всіх охочих учнів бібліотекарем ліцею була оформлена книжкова виставка: «Живий плач мертвої зони…».

На виставці представлені документи і матеріали щодо історії Чорнобильської катастрофи.

А також учні 3 класу ознайомилися з цією виставкою і взяли участь у розмалюванні розмальовок до дня трагедії.

Вже 37 років ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії.

Пам‘ятаємо про подвиг героїв! Пам‘ятаємо усіх, хто постраждав від аварії на ЧАЕС.


 

 

пʼятниця, 21 квітня 2023 р.

 22 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

"Нехай земля квітує всюди –

природу збережімо люди"

21 квітня в бібліотеки експонується тематична виставка «Земля – наш рідний дім».

За рішенням ООН щорічно 22 квітня народи всього світу відзначають Всесвітній день Землі. Цей день направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів Землі.

Земля - наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов'язані: як ми до неї ставимось - так і вона до нас.

День Землі нагадує усім, що дії кожної людини можуть багато змінити, що коли мешканці одного міста подбають, аби природа навкруги була здорова, повітря і вода чисті, живі істоти процвітали, то кількість світових проблем зменшиться.

На виставці експонуються книги та статті з журналів які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії, охорони земель та природи рідного краю, тощо.


 

понеділок, 17 квітня 2023 р.

17 квітня – День пожежної охорони.

Головне в сфері діяльності рятувальника – високий професіоналізм, чуйність та готовність прийти на допомогу за будь-якої ситуації, і кожне врятоване життя - найвища оцінка праці Служби порятунку. Пожежник… Часто він приходить туди, де з’являється небезпека. Високо цінують в світі пожежників міста Чорнобиль та глибоко засмучені через втрати, яких вони зазнали через катастрофу 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

17 квітня в Україні традиційно відзначається День пожежної охорони. Неодмінними рисами тих, хто пов’язав життя з цією професією, є дисципліна, мужність, усвідомлений поклик душі діяти на межі постійного ризику.

Завдяки високопрофесійності приборкувачів вогню в їх послужному списку порятовані людські життя, збережені матеріальні і культурні цінності, захищені екосистеми.

Щира вдячність пожежникам за неспокійну щоденну варту, не розділену на будні і свята, оперативне реагування в екстремальних ситуаціях, наполегливу роботу щодо попередження порушень у поводженні з вогнем. Найефективнішим зворотним зв’язком від громади для вогнеборців має стати підвищення відповідальності кожної людини за дотримання правил  пожежної безпеки.

В бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку та класними керівниками проведено виховні бесіди з пожежної безпеки.

Шановні працівники та ветерани пожежної охорони! Міцного всім здоров’я, злагоди в родинах, втілення задумів, здійснення мрій, оптимізму, налаштованості на майбутнє! Хай  доля завжди буде прихильною, а вогонь палає лише в серцях!

Бачиш пожежу – телефонуй 101!

 


 

четвер, 13 квітня 2023 р.

 Свято Світлого Христового Воскресіння

Радість з неба ся являє,
Паска красна день вітає,
Радуйтеся щиро нині –
Бог дав радість всій родині,
Бог дав радість нам з небес,
Христос воскрес!
Христос воскрес!

Свято Світлого Христового Воскресіння – головна подія року для православних християн. Великдень — день, у який християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день після його смерті. Великдень – це  найважливіше християнське свято, яке виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування. Відзначення цього дня стало традицією в нашому суспільстві, але далеко не всі усвідомлюють його глибокий духовний зміст. Тому, перед великим християнським святом – Великоднем – 13 квітня у приміщенні бібліотеки було проведено організовано книжкову виставку.

середа, 12 квітня 2023 р.

12 квітня все людство відзначає Всесвітній день

авіації та космонавтики.

Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нового, небаченого.

Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

Українці зробили величезний внесок у розвиток світової авіації та космонавтики. Нині наша країна належить до авторитетних авіакосмічних держав.

Саме в Україні тривалий час працював творець першого у світі літака О. Можайський. Київський інженер Ф. Гешвенд ще в 1886 році спроектував перший в історії людства реактивний літак. 23 травня 1910 року літак К-1 київського конструктора О. Кудашева здійснив перший у Росії повноцінний політ. Із Києва «вилетів» у велику авіацію уславлений авіаконструктор І. Сікорський. Тут будували перші у вітчизняній історії літаки брати Касьяненки – Євген, Іван і Андрій, а також Ф. Терещенко.

Попередники теоретика ракетоплавання К. Ціолковського – вихідці з Волині, родичі гетьмана Северина Наливайка, чим учений дуже пишався. Полтавець О. Шаргей (Ю. Кондратюк) у 1917 році, випереджаючи час на десятиліття, запропонував спосіб досягнення поверхні небесних тіл за допомогою відокремлюваного від космічного корабля посадково-злітного модуля. З легкої руки видатного українця – авіаконструктора С. Корольова 12 квітня 1961 року відбувся перший у світі політ у космос Ю. Гагаріна.

19 листопада 1997 року стартував американський космічний корабель «Колумбія», у складі екіпажу якого був 46-річний Л. Каденюк – перший космонавт незалежної України. Цікаво, що під час перебування на орбіті в «Колумбії» звучали українські пісні. Члени екіпажу навіть почали вивчати українську мову, так їм сподобався спів.

В бібліотеки діє тематична виставка до Всесвітнього дня авіації та космонавтики під назвою «Безмежна далечінь космосу», а ще учні 3 класу охоче розмальовували розмальовки.