середа, 22 вересня 2021 р.

 День миру 


40 років тому у 1981 році був заснований Міжнародний день миру, а вперше проведений у вересні 1982 року. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

Організація об’єднаних націй проголосила 2021 рік Міжнародним роком миру і довіри. ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

Щороку в Штаб квартирі ООН в Нью-Йорку цього дня о 10.00 за місцевим часом (14.00 за Гринвічем) проводиться особлива церемонія. Генеральний секретар ООН в своїй промові закликає народи всього світу відмовитися від війни, насилля й жорстокості. Після цього – удар в «Дзвін миру» та хвилина мовчання.

В Україні День миру засновано відповідно до Указу Президента України від 5 лютого 2002 року. У нелегкий час війни на Сході України цей день є особливим. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба українців на Донбасі. Найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

Сьогодні кожний громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять діти в бібліотеці, виборюючи мир – творчістю! Учасники виготовляли паперові прапорці з голубом, як символ безпеки, надії та миру.

Під час заходу бібліотекар інформувала учасників про історію походження Міжнародного дня миру та роздавала символічні долоньки синього і жовтого кольорів з написом «Ми за мир». Учні початкових класів розфарбовували розмальовки до дня миру. З учнями 3-Акласу бібліотекар та класовод провели виховну годину «Хай буде мир віднині і довіку!».

З надією на мир, ми низько вклоняємось воїнам-захисникам, тим, які віддали свої життя за нашу країну, дали нам шанс зростати, радіти й розвиватись у мирній Україні.







«Герберт Уеллс як майстер наукової фантастики»


21 вересня виповнюється 155 років із дня народження Герберта Джорджа Уеллса, родоначальника науково-фантастичної літератури 20 століття і найбільшого майстра критичного реалізму. Герберт Уеллс за своє творче життя написав близько 40 романів і багато томів оповідань, кілька десятків творів з філософської, соціологічної та історичної проблематики з політичними і соціальними прогнозами, кілька книг для дітей і автобіографію.

Герберт Джордж Уеллс народився 21 вересня 1866 року в передмісті Лондона Бромлі, в родині крамаря. З самого дитинства хлопчик звик до читання. У 1888 році Герберт закінчив Лондонський університет, а ще через три роки отримав два вчених звання з біології (згодом — доктор біології) і став викладачем точних наук в коледжі. Тоді ж він почав писати статті, а в 1893 році професійно зайнявся журналістикою.

Першим художнім твором Уеллса став фантастичний роман «Машина часу» (1895), завдяки якому він відразу ж здобув популярність і світове визнання. Потім пішли книги «Острів доктора Моро» (1896), «Людина-невидимка» (1897), «Війна світів» (1898), «Перші люди на Місяці» (1901), «Їжа Богів» (1904) та інші. Ці твори принесли письменникові славу самого значного експериментатора в жанрі науково-фантастичної літератури, показавши його здатність зробити правдоподібною саму зухвалу вигадку.

Вже в цих романах Уеллс позначав проблему долі людського суспільства в світі, де технологія і науковий розвиток просуваються дуже швидко. Письменник виступав за обережність і поступовість в політиці, науці та суспільному житті. Багато своїх робіт він присвятив соціальному критичному аналізу, в яких говорив, що розвиток суспільства в рамках буржуазного ладу закінчиться виродженням і загибеллю людства.

Був у творчості Уеллса і цикл любовно-психологічних творів на тему шлюбу, свободи відносин і рівності між статями, з яких найбільш відомі: «Любов і містер Льюішем» (1900), «Анна-Вероніка» (1909), «Новий Макіавеллі» (1911), «Шлюб» (1912), «Пристрасні друзі» (1913 ), «В схованках серця» (1922), «До речі про Долорес» (1938).

Як письменник-соціолог Уеллс все життя був вірний головній темі і завданню творчості: переконати людей віддати всі сили побудові прекрасного майбутнього. Він мріяв про створення єдиного Світового Держави «без королів, меж і націоналізмів» і зізнавався, що єдина книга, в якій заявлені його істотні ідеї, це «Що ми творимо зі своїми життями?» (1931), а найважливішим своїм трудом вважав « Праця, багатство і щастя людства»(1932). Однак довгі роки в списках бестселерів з даних його творів була книга «Нарис історії» (1920).

Починаючи з роману «Напередодні» (1927), письменник зайняв активну антифашистську позицію. У книзі «Святий терор» (1939) Уеллс описав психологічний розвиток сучасного диктатора, іллюстріруемих кар'єрами Сталіна, Муссоліні і Гітлера . Його остання книга «Розум на краю безодні» (1945) сповнена песимізму щодо майбутніх перспектив людства.

Твори Уеллса переведені на багато мов світу, за його романами поставлено кілька фільмів. Він тричі був у Росії — в 1914, 1920 і 1934 роках. Його бесіда з В.Леніним стала відома завдяки книзі «Росія в імлі» (1920). Практично все життя Уеллс прожив у Лондоні, часто виступав з лекціями і багато подорожував, був двічі одружений.

Помер Герберт Уеллс 13 серпня 1946 року в Лондоні.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар