вівторок, 1 грудня 2020 р.

 

СНІД: хто попереджений, той захищений

У 2018 році в Україні було зареєстровано 14797 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1975 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 330415 нових випадків ВІЛ-інфекції.Від СНІДу в Україні померло 47646 людей.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом уперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу. З того часу вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, жодна акція не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана весною 1991 року.
1 грудня в школі проходили інформаційно-профілактичні заходи «Хто попереджений – той захищений» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, спрямовані на підвищення рівня обізнаності учнівської молоді про смертельно небезпечну хворобу.
Учні активно долучилися до підготовки заходів: виготовили та вручили символічні червоні стрічки та інформаційні листівки, взяли участь в анкетуванні «Що ми знаємо про СНІД».
Бібліотекар Шпитчук О.М. представили книжкову виставку «СНІД: чума ХХІ століття».
Проведені заходи сприяли моральному вихованню молоді, формуванню уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу, розумінню необхідності дотримання правил культури стосунків юнаків і дівчат. Учні ще раз усвідомили, що основним засобом убезпечити себе та попередити поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя і відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки.
Захисти себе і того, кого ти любиш!



Пора року — ЗИМА

Дорогі друзі! Ось і закінчилася осінь, а за нею прийшла прекрасна пора року - зима! А незабаром і чудові зимові довгоочікувані свята.
Зима це казкова пора року, яка дарує нам безліч свят, подарунків, ігор, забав та можливість більше спілкуватися з рідними і весело проводити час разом. Цю пору року найчастіше називають казковою. Саме в зимові свята промовляють своїми чарівними вогниками до почуття прекрасного та затишних спогадів дитинства.
Зима-чарівниця вкрила білим килимом землю, посріблила дивовижними візерунками дерева. Пухнастими дзвінкими сніжинками переливається повітря, насичене ароматом хвої та мандарин. Радісні, заклопотані обличчя дорослих та дітей свідчать про прихід грудневих свят та наближення Нового року. Завітали свята і в бібліотеку.
Запрошуємо наших читачів відчути цей подих свят та переглянути виставки, присвячені зимовому циклу звичаїв та традицій нашого народу. Кольорові ілюстрації картин виставкової експозиції «Ой зима, зима, зима! Веселіш пори нема!» переконують, що зимі раді, як діти, так і дорослі: розваг вистачає для всіх.




90 років від дня народження

Романа Федоріва

У бібліотеці школи організована книжкова виставка «Роман Федорів. Талант як міра ваги» з нагоди 90-річчя від дня народження відомого українського письменника, редактора, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Романа Федоріва.

На книжковій виставці користувачі можуть ознайомитись з його біографією та творчістю, літературно-критичними статтями, світлинами.

Роман Федорів народився 1 грудня 1930 року в с. Братківцях Тисменицького району в селянській родині. Навчався в Станіславському педагогічному училищі, а пізніше – на факультеті журналістики Львівського державного університету ім.Івана Франка. Працював кореспондентом обласних і республіканських газет. З 1967 року і до своєї смерті він був постійним редактором журналу «Дзвін» (колишній «Жовтень») у Львові, а на початку 90-х років доклав чимало зусиль до відновлення довоєнного українського видавництва «Червона калина» та часопису «Літопис Червоної калини». Роман Федорів є автором 30-ти книг, переважно на історичну тематику- «Отчий світильник», «Жбан вина», «Кам»яне поле», «Жорна», «Ворожба людська» , «Скрипка, що грає тисячу літ» та ін.

Роман «Єрусалим на горах «(1973) відзначений Національною премією України ім.Тараса Шевченка та премією Всесвітньої української фундації Антоновичів(1996).

Помер Роман Федорів 14 березня 2001 року у Львові, похований на Личаківському цвинтарі.





Немає коментарів:

Дописати коментар