середа, 28 жовтня 2020 р.

Світ рослин

Природа - це вічне життя, становлення і рух.

Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права; помилки ж і омани виходять від людей.

Природа - творець всіх творців.

І. Гете

Важливо, сьогодні, щоб всі – дорослі і діти – стали на шлях співробітництва з природою. Тому одним із основних завдань у сучасній школі є виховання підростаючого покоління. Велику роль тут повинна відігравати початкова школа, яку можна розглядати як першу сходинку збагачення людини знаннями про природне і соціальне оточення, знайомство її з загальною, цілісною картиною світу і формування науково-обґрунтованого, морального і естетичного ставлення до нього.

У вирішенні цих завдань першорядну роль повинна відігравати екологічна освіта та екологічне виховання. Від успішності здійснення екологічної освіти, формування нового екологічного мислення великою мірою залежить майбутній стан природного середовища.

На думку В. О. Сухомлинського, природа лежить в основі дитячого мислення, почуттів та творчості. Видатний педагог вважав, що формувати в людини ставлення до рідного краю як частки природи слід починати з раннього віку.

Основою екологічної підготовки мають бути, звичайно, біологічні знання – закони життя живої природи і розуміння того, як необхідно жити, щоб не порушити гармонії навколишнього середовища і бажано, щоб кожна людина оволоділа відповідними знаннями еколога раніше.

Екологічна тематика для бібліотечних уроків була обрана саме за тематикою цьогорічного місячника шкільних бібліотек, що проходить під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів», головною метою якого є  привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

28 жовтня відбувся екологічний бібліотечний урок з учнями 3 класу «Світ рослин» з використанням лепбука, де учні ознайомилися з різними рослинами, деревами, рослинами – рекордсменами, червоною книгою України та виконали різні завдання(знайди тінь, хронологія рослин, розмальовки, рослинні ігри).



понеділок, 26 жовтня 2020 р.

 Міжнародний день шкільних бібліотек

Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day). Відзначається з 1999 р. у четвертий понеділок жовтня за ініціативою ЮНЕСКО з метою підкреслити ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей. «Хто любить книгу, той ніколи не буде відчувати нестачу відданого друга, рятівника та порадника, веселого товариша, дійсного утішителя» (Барроу). Шкільна бібліотека – це один зі структурних підрозділів сучасного освітнього закладу (школи). Шкільна бібліотека – це як перший учитель, від якого залежить дуже багато. Якого читача ми виховаємо, таким він і буде. Все закладається з дитинства. «Читання дітей – одна з найважливіших перспектив духовності, інтелекту культури нації. Для майбутнього кожної нації особливо важливо, як відбувається процес входження дітей у світ книжкової культури». Бібліотека – це утворення в найрізніших проявах, в широкому і вузькому розумінні цього слова. «Без хорошої бібліотеки немає хорошої школи».

В цей день учні молодших класів взяли участь у конкурсі замальовок "Я і моя бібліотека".





пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

Джанні Родарі

23 жовтня у бібліотеці юні читачі потрапили до чарівного світу творчості лауреата Міжнародної премії імені Г.-К. Андерсена, відомого італійського письменника, журналіста і педагога Джанні Родарі (до 100-річниці від дня народження), казки і вірші якого впродовж кількох десятиліть залишаються улюбленими творами для дітей.

З виставки учні дізналися про дитячі та юнацькі роки письменника, його рідкісний дар спілкування з дітьми – розповідати про складне просто, з вигадкою, складати на ходу всілякі небилиці, які не мають прямого відношення до уроку, але які пробуджують фантазію дітей.

Казки сповнені фантазії. - У них багато гумору і сміху. – А ще в них є сум і журба. – А ще там завжди є діти, - зацікавлено дітлахи розмірковували над питанням бібліотекаря, чому Джанні Родарі писав саме казки. А книжкова виставка «Італійський чарівник Джанні Родарі» ознайомила юних читачів із творчим доробком славетного письменника, захопливі казки якого навчають цінувати неповторний світ дитинства, бути чесними та справедливими, знаходити щось нове та несподіване в буденних явищах.



До Дня автомобіліста і дорожника


Сучасне життя неможливо уявити без автомобіля. Саме тому професія водія була і залишається однією із самих масових.

Автомобіліст – це водій або власник автомобіля, спортсмен, який займається автомобільним спортом або спеціаліст з автомобільної справи.

Автомобіліст – особлива професія, зі своєю романтикою та своїми традиціями. Це дуже напружена і, в той же час, почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Саме серед автомобілістів такі поняття, як взаємодопомога, честь й гордість за свою професію є фаховими.

День автомобіліста і дорожника – професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України, яке відзначається щорічно в останню неділю жовтня.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства…» згідно з Указом Президента України «Про День автомобіліста і дорожника» від 13 жовтня 1993 року № 452/93.

Це свято об’єднує між собою професіоналів та автолюбителів, всіх, хто вдень і вночі працює на громадському, легковому та вантажному транспорті. Від їхньої майстерності та якості роботи дорожників, які забезпечують будівництво і ремонт доріг, залежить своєчасне здійснення перевезень та безпека пасажирів.

Від вашої майстерності та якості роботи дорожників, які забезпечують будівництво та ремонт доріг, залежить забезпечення потреб економіки, соціальної сфери, громадян. Автотранспортні шляхи є тими незамінними артеріями, що пов’язують наш край з іншими регіонами нашої держави та країнами – сусідами. Дякуємо вам за можливість долати величезні відстані, ставати ближчими один до одного.

Щиро бажаємо всім працівникам автомобільного транспорту та дорожнього господарства щастя, добробуту, нових трудових здобутків, невичерпної енергії, міцного здоров’я, подальшої успішної та безаварійної роботи! Нехай усі дороги будуть рівними і ведуть вас до успіху. Будьте завжди керманичами свого життя!

До Дня автомобіліста і дорожника в бібліотеці підготовлено віртуальну книжкову виставку. До уваги користувачів пропонується література, яка буде корисною і цікавою широкому колу читачів: від найменших автолюбителів до професіоналів.



четвер, 22 жовтня 2020 р.

 ДЯКУЄМО ЗА ПОДАРОВАНІ КНИГИ

Здійснюйте добро, поки ви існуєте!

Дені Дідро

Чи хтось буде заперечувати, що хороша бібліотека є книжковим відображенням Всесвіту?! Мабуть, ні. Поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств духу людського.

Книга здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У гарній книзі можна знайти однодумців, з нею можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким.

Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Учні, вчителі та шкільний бібліотекар щиро вдячні за книги, отримані в дар бібліотеці від голови районної ради Шкіндюка Івана Юрійовича, та висловлює Вам свою подяку за внесок у формування фонду бібліотеки. Отримані видання присвячені духовній культурі, тобто це підручники з християнської етики для учнів 1 - 11класів . Ці книги є справжнім скарбом для читачів, які хочуть вирости добрими, чуйними і справедливими. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.

Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги, бо впевнені – вони знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні освітнього процесу, відродженні культури та духовному зростанні. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.



середа, 21 жовтня 2020 р.

 Борис Олійник


22 жовтня виповнюється 85років від дня народження поета, перекладача,  члена НАНУ, голови Українського фонду культури, лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, Героя України Бориса Олійника.

Борис Олійник – автор понад 50 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні, в усіх республіках колишнього СРСР, перекладались російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. Лауреат всеюгославської премії «Лицарське перо». Колись він сформулював своє життєве і мистецьке кредо: «Писати, як живеш, а жити, як пишеш». Активною громадською позицією Борис Олійник довів, що поет відповідає за все, що було до нього, що відбулося за його життя і що буде після нього. У книгах письменника розкривається індивідуальний, глибоко одухотворений світ нашого сучасника, який у складних протиріччях буденності настійно відшукує джерела людськості і суспільного поступу. Поета не приваблює надмірна монументальність і помпезність, він залишається у колі звичайних людських подій і фактів, таких моральних цінностей, як Батьківщина, Мати, Земля, Хліб..., він глибоко переживає плинність і минущість людського віку, осмислює іноді болючі в своїй основі зв’язки між поколіннями. Визначні риси творчості Б.Олійника – громадський неспокій, патріотизм, турбота про долю рідного народу – про його “хліб і пісню”. «Я тим уже пишаюся, що українець зроду», - класика, яка також належить перу і діям цієї багатогранної особистості. Поезія – його перше кохання, журналістика – друге. І все ж багатомільйонну любов українців у всіх світах Борис Ілліч заслужив саме за свою поезію. Коли читаєш його «Парубоцьку баладу», «Стару пісню на новий мотив», «Ринг», «До проблеми: революція і митець», «А зрадник завше продає когось», відчуваєш почерк віртуоза слова найвищого ґатунку. А ще у його творчому доробку – понад півсотні пісень у співавторстві з найвідомішими композиторами країни. Й досі вони звучать звідусіль як пісенна класика – зразок найвишуканішого і наймелодійнішого слова.

До 85 річчя з дня народження Бориса Ілліча Олійника в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Коли вже народився ти поетом, - за все відповідай у цім житті» і проведено бібліотечний урок у 10 класі разом з вчителем української мови і літератури Зеленчук Мирославою Ярославфівною. В дружній атмосфері звучали вірші, пісні на слова Бориса Олійника. Його поетичні твори декламували учні. Цікаві факти біографії поета, уривки з документальних фільмів про нього, книжкова виставка додали заходу інформативності та сприяли глибшому зацікавленню юних читачів творчістю видатного сучасника.





вівторок, 20 жовтня 2020 р.

 З днем кухаря і кулінара!

20 жовтня – Міжнародний день кухаря і кулінара

Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день кухаря і кулінара, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. До цієї дати відділом виробничої літератури був підготовлений захід «20 жовтня – Міжнародний день кухаря і кулінара».

Кухня народів світу - це не лише розмаїття продуктів, але й поєднання їх видів, смаку та кольору, способи приготування, стиль життя, традиції тощо. Якщо Ви хочете навчитися смачно готувати або довершити свої кулінарні здібності, ця виставка - для Вас! Вона допоможе Вам сміливо експериментувати, виявляти творчість, безмежну фантазію, створювати особливу атмосферу за столом у будні і свята.

Для школярів  відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Кулінарна мудрість», проведена вікторина «Історія і значення професії кулінара». На виставці представлена література, яка відображає те найкраще, що надбано у галузі кулінарного мистецтва, наведена рецептура і технології приготування багатьох страв, кулінарних виробів, напоїв, придуманих і розроблених як майстрами-поварами, так і господинями, які щодня дарують радість трапези своїй сім'ї.




вівторок, 13 жовтня 2020 р.

14 жовтня - День українського козацтва, УПА та Захисника України

14 жовтня українці святкують одразу чотири свята: Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День створення Української повстанської армії та День захисника України. Всі ці свята виникли послідовно і пов’язані одне з одним.

В українській традиції Покрова тісно переплітається з ідеями захисту від ворогів. За легендами, ще князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.

Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня був одним з найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

14 жовтня також вважається днем створення Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями та заснуванням у цей день УПА, сили хоча й неоднозначної в історії України, але покликаної боронити її незалежність.

14 жовтня 1943 року також трапилась не рядова подія в перебігу Другої світової війни. У цей день сильно укріплений Запорізький лівобережний плацдарм, на який німці покладали великі надії, перестав існувати. У результаті німецька армія втратила ключові позиції, з яких збиралася контратакувати радянські війська на Лівобережжі.

Отож, нам дійсно є що святкувати 14 жовтня і цей день справді належить захисникам нашої Батьківщини.

До 14 жовтня бібліотека підготувала книжкову виставку, присвячену українським військовим, якими вони були протягом століть. Серед експонованих документів читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

Гортаючи сторінки історії нашої країни, кожне покоління, продовжуючи традиції своїх батьків виконує священний обов`язок боротьби за визволення України.

Живими дивляться на нас із старих світлин герої з сильним духом і вірою в перемогу, які жертвували заради цього своїм життям.

Також в школі була проведена радіолінійка до свята.





неділя, 11 жовтня 2020 р.

День художника

 До Дня художника


"Художник – людина, яка пише те, що можна продати.

А хороший художник – людина, яка продає те, що пише".

Пабло Пікассо

Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98.

У цей день, звичайно ж, прийнято говорити про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку всього людства. Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних у сучасному світі. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, малюючи свої картини.

Історія цього свята налічує близько 20 років. Безліч художників України в своїй творчості досягли світового визнання. Вони є майстрами графіки, пластики, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва.

День художника України можуть по праву відзначати люди, чиї твори стали невід'ємною частиною світового фонду живопису. Потенціал сучасних вітчизняних художників також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном — у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.

До Дня художника в бібліотеці підготовлено книжкову виставку. В експозиції представлено літературу, що висвітлює питання образотворчого мистецтва, інформацію про найвідоміших художників України.



четвер, 1 жовтня 2020 р.


А музика звучить…
У перший день жовтня відзначають Міжнародний день музики. Це свято було призначене на 1 жовтня рішенням ЮНЕСКО з ініціативи композитора Дмитра Шостаковича. Можливо, дата для святкування цього дня була обрана невипадково, адже осінь улюблена пора року багатьох видатних художників, музикантів та письменників.
Свято відзначається щорічно в усьому світі великими концертними програмами. У цей день лунають твори, які ввійшли в скарбницю світової культури.
Музика — це міжнародна мова, що зрозуміла всім. Вона може підбадьорити, підняти настрій, налаштувати на робочий лад, допомогти розслабитися, подумати, вона може все. А люди, які з набору нот створюють справжні музичні шедеври, — і зовсім всемогутні. Складно уявити, як з окремих звуків з’являються мелодії, здатні розтопити навіть найчерствішу душу.
1 жовтня в бібліотеці проведено огляд книжкової виставки «А музика звучить…»

Міжнародний день музики — це свято для всіх, чиє життя пов’язане з нотами, піснями, музичними інструментами, хто не з чуток знає, що таке мінор і мажор, сольфеджіо, попурі та реперкуса, та просто любителів музики. Адже музика — це універсальна сила, що поєднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.