вівторок, 8 вересня 2020 р.


Міжнародний день грамотності
Починаючи з 1966 року, 8 вересня відзначається  Міжнародний день грамотності (писемності).
Щорічно Міжнародний день грамотності присвячено різним темам: «Грамотність і здоров’я», «Грамотність розширює особисті можливості», «Значення грамотності для жінок», «Грамотність і світ», «Читаючи минуле, пишемо майбутнє», «Грамотність і розвиток навичок.
Також в Міжнародний день грамотності ЮНЕСКО присуджує людям грошові премії в розмірі 15000 доларів за найбільш ефективні ініціативи по боротьбі з неписьменністю.
В цей день важливо ще раз наголосити на доцільності знання рідної мови. З 3 червня 2020 року почав діяти новий «Український правопис». Повний текст документа оприлюднено на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук.
Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета.
Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.
Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.
Існує явна необхідність у розгортанні програм поширення грамотності, які були б спрямовані на групи учнів, що вимагають до себе особливої уваги, і в першу чергу до них належать жінки та дівчата, що залишилися за дверима школи. Там, де чоловіки й хлопчики не мають можливості одержання якісної освіти, вони теж потребують особливої уваги.
Отже мета Міжнародного дня грамотності – нагадати людям, що бути грамотним – важливо!
У бібліотеці оформлено виставку, на якій представлені різноманітні книги з української мови. Тому, що шлях до мовної доскональності починається з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею, відчувати власну відповідальність за рідну мову.


Немає коментарів:

Дописати коментар