вівторок, 2 жовтня 2018 р.


Василь Сухомлинський – красиве і горде імя.
Місячник шкільних бібліотек розпочався тематичною лінійкою по відзначено 100-річчя від дня народження видатного українського педагога, вченого, філософа зі світовим іменем, мудрого учителя, Громадянина Василя Олександровича Сухомлинського. Лінійку підготувала бібліотекар школи з учнями 8, 5-Б класу, де учні розповіли про життєвий та творчий шлях учителя, ознайомили з його деякими віршами. Василь Олександрович написав 48 монографій, понад 600 статей,1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Росії, Німеччині, Японії, США, Канаді, Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст.
Він не лише навчав дітей, а й виховував у кожному з них найкращі якості: доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.
Йому судилося народитися і вмерти у вересні, коли тихою ходою ступає на нашу землю золотокоса осінь... Мабуть, тому він так любив цю пору.
"Учитель В.О.Сухомлинський. Велика людина. Добротворець. Член-кореспондент АПН, Герой Соціалістичної праці. Письменник. Але перш за все - Учитель," - такими словами ведучі розпочали лінійку.
Розповіді про становлення В.Сухомлинського - вчителя змінювалися віршами та піснями про видатного педагога сучасності.
Є такий крилатий вислів: "...дороги, які ми обираємо". Ставши вчителем, В.О.Сухомлинський вибрав дорогу до дитячих сердець. 
Це ніби про нього, учителя Сухомлинського, сказав поет:
Учитель... В нього щось від Бога.
Він сіє вічне, мудре і святе.
Життя його, неначе в храм дорога,
І так багато нас по ній іде.
Та найповніше талант учителя Сухомлинського розкривається саме тут, на Павлиській землі, в нашій школі:
Павлиська школа - то був цілий світ,
Шкільне життя - безсмертний подвиг педагога,
Дитячі душі він беріг, як яблуневий цвіт,
В широкий світ їм відкривав дорогу.
Він не шукав слави. Вона сама прийшла до Василя Олександровича. Цьому передувала титанічна, наполеглива праця.
Доля кожної людини неповторна, як неповторна сама людина. Йому судилася доля стати не просто учителем, а Вчителем з великої літери, Добротворцем, що звершив подвиг в ім'я  дітей.

Також учні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «В. О. Сухомлинський – учитель добра і краси».




Немає коментарів:

Дописати коментар