пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

День знань

Сьогодні, першого вересневого дня, шкільне подвір'я розквітло від дитячого щебету та радісних посмішок. Шкільний дзвоник знову покликав дітей до своїх класів на перший урок нового 2017/2018 навчального року, де їх гостинно зустріли вчителі.
День знань - це свято книг, квітів, друзів, посмішок, світла!
Усі дороги цього дня ведуть святково вдягнених дітей, їхніх батьків, дідусів і бабусь, а також численних друзів до школи.
Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
1 вересня традиційно вважається Днем знань. На календарі цей день не позначається червоним кольором, але це велике свято, свято, що стукає в кожні двері. Воно справжнє, всенародне, сповнене мудрості, доброти і людяності. Учні й вчителі, батьки й рідні, першокласники й випускники — всі вони герої цього свята. А об'єднує їх шлях, що веде до школи.
          Здрастуй, школо!
          Здрастуй, школо!
          Ширше двері відчиняй!
          Ми прийшли до тебе вчитись,
          Нас скоріше ти приймай!
Більш за всіх хвилюються першокласники, на них чекає знайомство зі школою та першим вчителем, який поведе їх захоплюючою дорогою знань. А випускники... 11 років тому вони теж вперше прийшли до школи, переступили її поріг і потрапили в Країну Знань. Зараз вони передають естафету першачкам, а у самих попереду — самостійне доросле життя.
          Ще ривок, ще рік, іще ледь-ледь,
          І життя доросле нас чекає,
          Що ж, дівчата й хлопці, в добру путь!
          Час від нас роботи вимагає.
Офіційно День знань був затверджений Верховною радою СРСР 1 вересня 1984 року. З того часу кожен рік у цей день в кожному навчальному закладі проходять урочисті заходи.
«Знання — сила!» — ці слова приписують Юлію Цезарю. Але свого часу не всі люди мали змогу отримувати знання. Наприклад, у Давній Греції до школи могли ходити тільки сини з родин вільних громадян, а дітей рабів до школи навіть не приймали. А в Київській Русі, за свідченням Михайла Грушевського, освіта набувалася чи то в колективних школах, чи то від поодиноких учителів, причому переважна більшість прагнучих освіти шукала тільки самої письменності — навчання читати. Ще на початку ХХ століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотним.
Сучасні діти мають чудову нагоду отримувати знання в самих різноманітних учбових закладах незалежно від статі й соціального становища родини.
Про знання можна казати багато, але хочеться скористатися висловлюваннями мудрих людей, які варто взяти до уваги на все життя.
     Знання — це сила, а сила — це знання.
     Знання це скарб, а вміння вчитись — ключ до нього.
     Знання тільки тоді знання, коли воно набуте зусиллями думки, а не пам'яттю.
     Найприродніше прагнення — це прагнення знання.
     Потрібно багато вчитися, щоб знати хоч трішки.
     Доводити людині необхідність знань — це все одно, що переконувати її у корисності зору.
     Сам час постійно вимагає: не хочеш відстати від життя — учись!
Щиро вітаю з Днем знань, з початком нового навчального року - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Бажаю усім школярам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
Хай щастя променить у погляді з-під вій.
Нехай шкільне життя тече стрімким потоком
До успіхів, надбань, до звершень і до мрій!
 



Немає коментарів:

Дописати коментар