пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!
Вітаємо працівників  та  читачів бібліотеки зі святом духовності, мудрості і знань!
Сьогодні бібліотеки стають сучасними багатофункціональними культурними та інформаційними центрами, створюють електронні каталоги, виконують широкий спектр функцій щодо збереження і передачі читацькій аудиторії знань, культури і пам’яті багатьох поколінь.

Книга для людини - це невичерпне джерело знань, мудрості, розради. Неможливо уявити наше життя без літератури. Вона дає людині все: звеличує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного. Знання багатьох поколінь зібрані у Храмі книги - бібліотеці. Зорієнтує читача у безмежному океані книг, порадить, зацікавить - бібліотекар. Він завжди відчиняє нам двері у захоплюючий світ літератури.

Міжнародний день музики
1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день музики, який був заснований за ініціативи Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО. Метою цього свята є поширення музичного мистецтва у всіх прошарках суспільства і реалізації ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур, обміну досвідом та шанобливого ставлення до естетичних цінностей.
З цим святом хочемо привітати нашого вчителя музичного мистецтва Гладкову Оксану Василівну. Хай буде в житті все, що потрібно, чим життя буває хороше: любов, здоров'я, щастя, дружба і вічно добра душа.
Ви мила, прекрасна, геніальна,
З Днем музики ми вітаємо вас!
І граєте ви просто унікально,
Слухаємо вас трепетно зараз.
Господи, ну до чого ж ви чудові,
Коли ваша музика звучить!
Музика божественно красива
Нехай же ніколи не замовкне!

четвер, 21 вересня 2017 р.


Міжнародний день миру
21 вересня – Міжнародний день миру. Сьогодні кожний громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять діти в начальних закладах, виборюючи мир – творчістю! Адже, творчість – це єдина зброя, яка в них є. В нашій школі пройшла акція “Голуб миру”, учні мали змогу виготовити голубів. до цієї акції і долучилась наша бібліотека. В цей сонячний день, діти випускали голуби в знак солідарності, з проханням донести до кожної країни світу, що діти України за мир.
Мир! Це слово звучить по-різному на континентах Землі, але скрізь воно означає можливість спокійно жити під чистим блакитним небм, вчитися, працювати, любити і поважати один одного. Мир - це свято всіх людей, свято всіх дітей. Без миру нема дитинства, нема майбутнього.
Діти сканували "«Хай завжди буде мир!».
Зараз сама ідея миру стає державною політикою. Тільки в мирній державі накопичуються її багатства, розвивається культура, зберігаються духовні цінності. Тільки в державі, де панує мир, спокій, злагода, зміцнюється економіка, добробут людей, з молодого покоління формуються справжні громадяни держави.
Бажаємо Вам мирного неба, оскільки лише воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх до боротьби за виживання!




 



пʼятниця, 15 вересня 2017 р.

Малюнок на асфальті
Грані дитячої фантазії різноманітні й безмежні. Коли дитина бере олівець і аркуш паперу, можна чекати на виникнення чергової перлини художньої творчості. А коли замість олівчика — крейда, а замість паперу — асфальт, то вмілі дитячі рученята перетворюють банальну сіру поверхню на цікаву яскраву скатертину, яка радує очі не тільки юних майстрів, але й всіх тих, хто спостерігає за цим дійством.
Саме це спонукає учнів нашої школи в перші дні вересня проведення  конкурса малюнка на асфальті. Цього року наші малюнки присвячені родині і пройшли під гаслом «Родина, родина - від батька й до сина…».
Потрібну літературу для малюнка учні брали з бібліотеки.
Діти малюють улюбленого літературного героя, книгу, море, літній відпочинок, зірки та сонце, батьків, посмішку, свою мрію ... «Малюнок на асфальті» — акція, яка дарує всім яскраві кольори, гарний настрій, позитивні емоції.

Родина, родина – це вся Україна

З глибоким корінням, з високим гіллям.

понеділок, 11 вересня 2017 р.

155 років від дня народження О'Генрі
11 вересня — 155 років від дня народження О'Генрі (Вільям Сідні Портер) (1862—1910), американського прозаїка, новеліста, романіста, журналіста. В цілому його творчість розвивалась у руслі реалізму, хоча у творах чітко проявляються риси і романтизму, і “ніжного реалізму”.
О'Генрі займає важливе місце в історії американської новелістики, він сприяв розвитку цього традиційного для літератури США жанру. Письменник вміє поєднати прозаїчні життєві факти в гостросюжетний твір, прекрасно володіє мистецтвом композиції, майстерно використовує ефект несподіваного.
Розвиток дій і поведінка  героїв, а іноді і дуже серйозні явища в новелах О. Генрі завжди зводяться до жарту, до смішної розв'язки. Але сміх О. Генрі - благородний сміх.
Винахідливість О. Генрі в створенні кінцівок новел і оповідань просто разюча. Іноді здається, що всі зусилля письменника спрямовані лише на те, щоб здивувати нас несподіваним фіналом.  Хоча О. Генрі в своїх оповіданнях постійно сміється, але буває, що він сміється в той час, як душа його обливається сльозами. Але письменник вірив у життя, у людей, і його розповіді осяяні вогником справжньої людяності.

Запрошуємо усіх охочих відвідати виставку книг  до 155-річчя від дня народження письменника у нашій бібліотеці.

субота, 9 вересня 2017 р.

День фізичної культури і спорту


День фізичної культури і спорту – дуже важливе свято для всієї країни, приурочене всім спортсменам України, як професійним, так і простим любителям. Свято засноване 1994 року та відзначається щорічно у другу суботу вересня. Головна його мета –  популяризація спорту в країні серед молоді та пропаганда здорового способу життя.
Без сумніву, саме фізично і духовно розвинені люди завжди були опорою суспільства, його рушійною силою. Відомо, що заняття фізкультурою загартовують не тільки тіло, а й дух людини, допомагають розвивати такі якості як воля, цілеспрямованість, наполегливість та благородство. 
У нашій державі ще з кінця 19-го століття поширена досить велика кількість європейських видів спорту. Особливо великих успіхів наша країна домоглася в боксі, вільній боротьбі, гімнастиці. До речі, саме художня гімнастика свого часу принесла Україні безліч Олімпійських медалей. А її школа визнана у всьому світі. За всю історію Олімпійських ігор збірна України в різних видах спорту зуміла завоювати більше 400 медалей. А молоде покоління успішно продовжує ці традиції.
Щороку по всій Україні проводиться маса святкових заходів, присвячених Дню фізичної культури і спорту. У містах влаштовуються легкоатлетичні забіги, естафети, змагання, турніри, чемпіонати з окремих видів спорту і т.п.

До Дня фізичної культури і спорту в нашій бібліотеці було підготовлено книжкову виставку "Зі спортом по життю". Експозиція вміщує літературу, яка розповідає про найвідоміші види спорту в нашій країні, здобутки та досягнення спортсменів та їх роль у формуванні позитивного іміджу країни.


пʼятниця, 8 вересня 2017 р.

Міжнародний день грамотності
«Краса — це дарунок долі, ну,
 а грамотність — це вже від природи»
Вільям Шекспір

8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року.
Це свято офіційно відзначається Організацією Об’єднаних Націй.
Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути.
Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Але найсумніше, що навіть ті представники цивілізованих країн, які відносяться до числа грамотних, не відповідають цьому званню. Міжнародний день грамотності звертає увагу і на цю проблему. Крім того, світова громадськість намагається підняти престиж грамотності.
Сьогодні під егідою ООН реалізується програма, спрямована на поширення грамотності.

Щороку день грамотності присвячений певній тематиці. Темою Дня 2017 року є «Грамотність у цифровому світі». 7-8 вересня в штаб-квартирі ЮНЕСКО проходить захід, присвячений питанням зміцнення навичок грамотності в суспільстві, де стрімко поширюються цифрові ЗМІ, а також дослідженню ефективних програм зі сприяння розвитку грамотності шляхом використання цифрових технологій. Крім того, відбудеться церемонія нагородження Міжнародними преміями ЮНЕСКО в сфері грамотності.

пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

День знань

Сьогодні, першого вересневого дня, шкільне подвір'я розквітло від дитячого щебету та радісних посмішок. Шкільний дзвоник знову покликав дітей до своїх класів на перший урок нового 2017/2018 навчального року, де їх гостинно зустріли вчителі.
День знань - це свято книг, квітів, друзів, посмішок, світла!
Усі дороги цього дня ведуть святково вдягнених дітей, їхніх батьків, дідусів і бабусь, а також численних друзів до школи.
Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
1 вересня традиційно вважається Днем знань. На календарі цей день не позначається червоним кольором, але це велике свято, свято, що стукає в кожні двері. Воно справжнє, всенародне, сповнене мудрості, доброти і людяності. Учні й вчителі, батьки й рідні, першокласники й випускники — всі вони герої цього свята. А об'єднує їх шлях, що веде до школи.
          Здрастуй, школо!
          Здрастуй, школо!
          Ширше двері відчиняй!
          Ми прийшли до тебе вчитись,
          Нас скоріше ти приймай!
Більш за всіх хвилюються першокласники, на них чекає знайомство зі школою та першим вчителем, який поведе їх захоплюючою дорогою знань. А випускники... 11 років тому вони теж вперше прийшли до школи, переступили її поріг і потрапили в Країну Знань. Зараз вони передають естафету першачкам, а у самих попереду — самостійне доросле життя.
          Ще ривок, ще рік, іще ледь-ледь,
          І життя доросле нас чекає,
          Що ж, дівчата й хлопці, в добру путь!
          Час від нас роботи вимагає.
Офіційно День знань був затверджений Верховною радою СРСР 1 вересня 1984 року. З того часу кожен рік у цей день в кожному навчальному закладі проходять урочисті заходи.
«Знання — сила!» — ці слова приписують Юлію Цезарю. Але свого часу не всі люди мали змогу отримувати знання. Наприклад, у Давній Греції до школи могли ходити тільки сини з родин вільних громадян, а дітей рабів до школи навіть не приймали. А в Київській Русі, за свідченням Михайла Грушевського, освіта набувалася чи то в колективних школах, чи то від поодиноких учителів, причому переважна більшість прагнучих освіти шукала тільки самої письменності — навчання читати. Ще на початку ХХ століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотним.
Сучасні діти мають чудову нагоду отримувати знання в самих різноманітних учбових закладах незалежно від статі й соціального становища родини.
Про знання можна казати багато, але хочеться скористатися висловлюваннями мудрих людей, які варто взяти до уваги на все життя.
     Знання — це сила, а сила — це знання.
     Знання це скарб, а вміння вчитись — ключ до нього.
     Знання тільки тоді знання, коли воно набуте зусиллями думки, а не пам'яттю.
     Найприродніше прагнення — це прагнення знання.
     Потрібно багато вчитися, щоб знати хоч трішки.
     Доводити людині необхідність знань — це все одно, що переконувати її у корисності зору.
     Сам час постійно вимагає: не хочеш відстати від життя — учись!
Щиро вітаю з Днем знань, з початком нового навчального року - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Бажаю усім школярам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
Хай щастя променить у погляді з-під вій.
Нехай шкільне життя тече стрімким потоком
До успіхів, надбань, до звершень і до мрій!