понеділок, 30 січня 2017 р.

Пам'яті героїв Крут

В серцях людських не вмерли Крути,
Вони проклали у майбутнє шлях,
Щоб гордо майорів навіки
Жовто-блакитний України стяг.
Було їх триста, тільки триста
Героїв - українських соколят.
                Марія Коломий

29 січня Україна відмічає День пам'яті героїв, що загинули під Крутами.
У кінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Національної Республіки. Січень 1918 року. Три більшовицькі армійські групи (5 тисяч осіб) під загальним командуванням М. Муравйова виступили на Київ. 29 січня 1918 року бійці Студентського куреня, учні Військової школи й невеликий відділ Вільного Козацтва (усього близько 300 осіб) зайняли оборону обабіч залізничного полотна поблизу станції Крути.
Пять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Нерівний бій. Молоді захисники свободи і незалежності українського народу загинули на полі бою.
Ми вчитуємося в цю сторінку історії. Читаємо і не розуміємо: чому так сталося? Хто вони, ці юнаки, 300 безвусих студентів? Чому саме вони опинилися там?
Трагічна загибель Студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
29 січня  - День памяті Героїв КрутКрути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Бій під Крутами 1918 року був епізодом збройного конфлікту між Українською Народною Республікою та радянською Росією.
Бій під Крутами це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії, а 29 січня увійшло в українську історію як день памяті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. А історія наша вмита кровю і сльозами. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.
За допомогою літератури, яка представлена на виставці бібліотекар хоче поглибити знання молоді про історію виникнення бою під Крутами, виховувати патріотичні почуття на прикладі героїзму студентів, повагу до державних свят та  викликати інтерес до вивчення історії України.

Кому не байдужа наша історія, запрошуємо всіх до бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою.





вівторок, 24 січня 2017 р.


День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.
Свято встановлено в Україні, «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…», згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
З нагоди відзначення Дня Соборності України та з метою формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму в школі було проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та  виховного характеру, під час яких учні дізналися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності.
У бібліотеці школи відкрилась книжкова виставка присвячена Дню Соборності України  «Соборність України: символ свободи та єднання України». Література, яка представлена на виставці, покликана поглибити знання  про історію виникнення свята Дня Соборності України та сприяти вихованню поваги до державних свят, викликати інтерес до вивчення історії України. Запрошуємо всіх, кому не байдужа  історія нашої держави, до бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою.

Письменники - ювіляри січня 2017 року
14 cічня - 80 років від дня народження Євгена Пилиповича Гуцала (1937-1995), українського письменника.














17 січня - 75 років від дня народження Романа Горака (1942), письменника, франкознавця, дослідника життя і творчості багатьох літераторів Прикарпаття (О. Дучимінської, К. Попович, О. Рошкевич та ін.), директора літературно-меморіального музею І. Франка у Львові


27 січня - 70років від дня народження Калини Ватаманюк (1947). 
Інколи  хочеться почитати щось для душі.
Душевну хворобу виліковує щира розмова з рідними людьми, друзями, коханими. Зцілити душу можна, відвідуючи духовну скарбницю — храм. А якщо підберемо книгу, яка потрібна нашому внутрішньому світу - ми будемо вражені від результату.  Досить часто знаходимо вирішення своєї проблеми саме в книзі, в якій можна натрапити на такі рядки, які, начебто, дійсно взяті із нашого життя. Саме вони допомагають нам відшукати правильний шлях. 
Саме такою книгою, таким рішенням є книги  Калини Миколаївни Ватаманюк, які ви можете переглянути відвідавши  нашу  бібліотеку.
Калина Ватаманюк - відома журналістка на Західній Україні та за її межами,  талановита духовна письменниця, член спілки письменників України, володарка Золотого Пера.

Народилась 1947 року на Косівщині. Дитинство та юність письменниці пробігли в рідному селі. Пізніше вона переїжджає у Верховину,  робота в редакції газети "Світанок", заміжжя, проба пера, навчання в Львівському університеті.
Життя невпинно твердило Калині Миколаївні "Все від Господа Бога на землі"  і вона в цьому ніколи не сумнівалася.  Цей життєвий девіз вона висвітлила в своїх книжках: „Від лиця Твого, Господи, судьба моя іде..." (1995), „Між хрестами і зорями" (1996), „Ми - діти світла" (1998), „Сад моїх журавликів" (2000), „Очима душі" (2008). 

















27 січня - 185 років від дня народження Льюїса Керрола (Чарльза Лутвіджа Доджсона) (1832–1898), англійського письменника. Він був не тільки письменником, а й талановитим математиком. Але  всьому світу він відомий, як автор забавних і цікавих творів для дітей - "Пригоди Аліси в Країні Див", "Аліса в Задзеркаллі", гумористичної поеми "Полювання на Снарка". Ці книги малюють світ таким, яким його могли б створити маленькі діти - перевернутим з ніг на голову і трохи божевільним, але нескінченно симпатичним і зворушливим. Здійснити подорож до Країни Див допомогла читачам книжкова виставка  «Ох уже, ця Аліса» та оглядово-рекомендаційна бесіда «Льюіс Керрол і його казка». Читачі познайомилися з історією створення казки та відповіли на запитання вікторини, розгадали кросворд, який запропонувала героїня казки.