четвер, 10 листопада 2016 р.

Яка у ній сила — і кличе, й сія,
Яка в ній мелодія лине
В натхнення хвилини! О мово моя,
Душа голосна України!
                                     В. Сосюра

    Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Шлях її розвитку це тернистий шлях боротьби. Багато жорстоких століть пережила невмируща українська мова, мужньо витерпівши наругу і найлютіших царських сатрапів та посіпак шляхетно-панських, і своїх панів та підпанків. Перетерпіла вона і дикунський циркуляр царського міністра Валуєва, який заборонив друкувати книги українською мовою, окрім творів художніх, і ганебний Емський указ 1876 року, який заборонив друкувати книги українською мовою. Нараховують 22 заборони української мови, 8 з них у радянський час.
Українська мова це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського.
Щороку, 9 листопада ми святкуємо День української писемності і мови.
Цьому визначному Дню був присвячений наш віршований марафон, під час якого школярі читали поетичні твори, слухали цікаві розповіді вчителів про творців словянської писемності Кирила і Мефодія, вшанували память Преподобного Нестора літописця. Організовано книжкову виставку літератури "Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить".

Учні та вчителі школи взяли участь у радіодиктанті національної єдності, який проходить на Українському радіо, починаючи з 2000 року.
     Отже, не соромтесь говорити українською, бо мова душа народу, найцінніший її скарб.
   

Немає коментарів:

Дописати коментар