вівторок, 29 листопада 2016 р.

В нашім – серці Україна 
Вчити дітей бути гідними громадянами своєї країни, виховувати патріотизм - таку мету ставили перед собою ставила вчитель  початкових класів Слижук М.В. і бібліотекар школи, проводячи патріотичне свято "В нашім – серці Україна" для учнів 3 класу. Розпочався захід з привітання і гарної української пісні "Пам’ятай про Україну", яка задала тон всьому дійству. Діти розповідали про Україну , як про одну з найбільших держав Європи, здійснили мандрівку стежинами нашої Батьківщини та розповіли про 7 чудес України, символи України та  як вони люблять  свою країну.  Завершальним етапом свята була презентація проекту над яким працювали учні і батьки класу. Учні продемонстрували танець «Україна – це ми» і пісні. На закінчення свята учні заспівали пісню «Нема України без калини». Після виступу вони завітали до шкільної бібліотеки, де ознайомилися із книжковою виставкою «Мій сонячний дім – моя Україна». 

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Згадайте нас бо ми  ж  колись  жили,
Зроніть  сльозу, і хай  не  гасне  свічка!
Ми в  цій  землі  житами  проросли,
Щоб  голоду  не  знали  люди  вічно.
Такими  словами    розпочався виховний  захід «Урок  історії: Голодомор  1932 -1933 років", проведений у Красноїльській школі І-ІІІ ступенів  за  участю  учнів 11 класів підготовлений учителем історії  Шекеряк Н.М. та бібліотекарем. Школярі уважно  слухали  розповідь про  причини  і  наслідки  голодоморуознайомилися  із  документами про голодомор 1932-1933 років, читали спогади очевидців земляків про ті страшні голодні роки.

Шкільна бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів: бібліотекар організувала книжкову виставку на тему «запалимо свічку памяті».

понеділок, 21 листопада 2016 р.

День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Свято встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
В нашій школі відбулися ряд заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи. Метою проведення було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.
Цей день ми почали з молитви. Під час загальношкільної лінійки «Нескорена та незламна Україна» учні 8 класу згадали про події Майдану і вшанували пам'ять загиблих в ті дні. Класні керівники продовжили розмову з школярами про події 21 листопада на годині спілкування.


До відзначення цього дня завідувач шкільної бібліотеки підготувала книжкову виставку «День революції і гідності».

У нелегкий час, який зараз, на жаль, панує в країні, хоробрі та сильні духом захищають територіальну цілісність України. Наші військові є втіленням справжньої свободи – без компромісів та меж. Вони – живий приклад героїзму, який переплавив у собі холодний розум та палкі серця.
В цей день хочеться згадати слова Тараса Григоровича Шевченка: «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля». Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.
Бажаємо усім нам миру, благополуччя, любові та достатку!

четвер, 10 листопада 2016 р.

Яка у ній сила — і кличе, й сія,
Яка в ній мелодія лине
В натхнення хвилини! О мово моя,
Душа голосна України!
                                     В. Сосюра

    Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Шлях її розвитку це тернистий шлях боротьби. Багато жорстоких століть пережила невмируща українська мова, мужньо витерпівши наругу і найлютіших царських сатрапів та посіпак шляхетно-панських, і своїх панів та підпанків. Перетерпіла вона і дикунський циркуляр царського міністра Валуєва, який заборонив друкувати книги українською мовою, окрім творів художніх, і ганебний Емський указ 1876 року, який заборонив друкувати книги українською мовою. Нараховують 22 заборони української мови, 8 з них у радянський час.
Українська мова це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського.
Щороку, 9 листопада ми святкуємо День української писемності і мови.
Цьому визначному Дню був присвячений наш віршований марафон, під час якого школярі читали поетичні твори, слухали цікаві розповіді вчителів про творців словянської писемності Кирила і Мефодія, вшанували память Преподобного Нестора літописця. Організовано книжкову виставку літератури "Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить".

Учні та вчителі школи взяли участь у радіодиктанті національної єдності, який проходить на Українському радіо, починаючи з 2000 року.
     Отже, не соромтесь говорити українською, бо мова душа народу, найцінніший її скарб.