неділя, 15 червня 2025 р.

 

"Любов батька – виняткова,

вона не схожа на любов матерів,

 в ній мало слів. Але вона безцінна".
День Батька - це особливе свято, коли ми вшановуємо та висловлюємо свою вдячність тим, хто відіграв важливу роль у нашому житті. Для багатьох з нас тато - це не просто батько, а й друг, наставник.

З самого раннього дитинства ми відчуваємо себе в безпеці під його захистом. Тато завжди готовий допомогти, дати пораду, підтримати в скрутну хвилину.

Ми вчимося у нього, як бути сильними, мужніми, відповідальними. Його поведінка та цінності формують нашу особистість.

З ним можна поділитися секретами, мріями, думками. Він завжди вислухає, зрозуміє і підтримає.

Тато вірить у нас, навіть коли ми не віримо в себе. Його підтримка та заохочення дають нам сили йти вперед і досягати своїх цілей.

Його любов безумовна і безмежна. Він любить нас такими, які ми є, з усіма нашими вадами та недоліками.

Вкотре, День Батька в Україні відзначається в умовах жорстокої війни, розв'язаної росією. Ми змушені зустрічати це свято з болем у серці, коли мільйони українських сімей роз'єднані, а тисячі батьків втратили життя, захищаючи свою Батьківщину.

Вони – наші герої. Вони борються за свободу та майбутнє своїх дітей, ризикуючи власним життям. Вони піклуються про свої сім'ї, дають їм надію та віру в перемогу.

 


пʼятниця, 6 червня 2025 р.

 

Ой, земле, радістю умийся –

Прийшла до нас Зелена Трійця!

Нехай Господь нам душу гріє,

А поле житом зеленіє!

Звичаї та традиції, пов’язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. 20 червня ми відзначаємо свято Трійці, яке також має назву П’ятидесятниці, тому що настає на п’ятдесятий день після Великодня. Це свято є знаковим, оскільки саме на Зелені свята на апостолів зійшов вогонь Святого Духа, і вони почали проповідувати християнство різними мовами світу. Саме тому Трійцю вважають днем створення християнської церкви. Назва «Зелені свята» дуже стародавня, в її основі лежить культ дерева, культ квітів. Зі святами пов’язані барвисті та поетичні народні обряди і звичаї. У це красиве свято  оселі та храми прикрашають зеленим гіллям, травами та квітами.

Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі – радісно й сонячно! 


неділя, 1 червня 2025 р.

 

Щасливе дитинство – в щасливій родині,

Яка все найкраще плекає дитині!

Благаєм, дорослі, зробіть все можливе,

Щоб квітло у світі дитинство щасливе!!!

Щорічно 1 червня в Україні та ще в понад 60 країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей — «International Day for Protection of Children» — прекрасне свято радості та надії.

Рішення про проведення Міжнародного дня захисту дітей було прийняте на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, яка відбулася в Женеві в 1925 році. Чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня? За однією з версій, 1 червня 1925 року Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів). Завдяки щасливому випадку день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров’я та благополуччя дітей були як ніколи актуальні, 1949 року в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про невпинну боротьбу за забезпечення міцного миру, як єдиної гарантії щастя дітей. За рік, саме 1 червня, був проведений перший Міжнародний день захисту дітей. Відтоді це свято почали відзначати щороку.

ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні — це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.