вівторок, 25 серпня 2020 р.


До Карпат з Марією Влад
25 серпня у бібліотеці організували книжкову виставку «До Карпат з Марією Влад», присвячену 80-ти річчю  від дня народження письменниці.
На жаль, поетеса, журналістка, громадська діячка Марія Влад 14 вересня 2017 року на 77 році відійшла у вічність.
Народилась 25 серпня 1940 року в мальовничому гуцульському селі Розтоки на Косівщині. У 1968 році закінчила Львівський державний університет ім.І.Франка. Вчителювала в початкових класах у Снідавці, працювала у Косівській районній газеті. У 1970 році переїхала на Київщину, а згодом - до столиці. Працювала журналісткою в редакції газети «Літературна Україна», а також редактором газети «Welkome to Ukraine». Член НСПУ з 1972 року, член НСЖУ з 1976 року. Марія Влад – автор поетичних збірок «Грають в дримби вітри», «Живиця», «Мелодії травня», «Віно», «Чиста злива», «Час пробудження  птиць», «Мова полонин», «Біла днина», «Вірші та поеми», «Барвінкові Розтоки Марії Влад», а також прозових книг «Стрітеннє», «Який цей світ», «Святий Йосиф Обручник» та «Кедрове Божелісся». Вона також автор сценарію документального фільму «Український батальйон» та серії публікацій «Українці на чужій війні». Марія Влад була учасницею миротворчої місії ООН у Боснії (1993р). Протягом 1992-96 років працювала головним спеціалістом з питань ідеології, просвіти, преси Головного управління виховної роботи МО України. Лауреат премії «Благовіст» за книжку «Який цей світ» (2003). У 2009 році - дипломантка конкурсу «Коронація Слова» за роман «Святий Йосиф Обручник». Марію Влад нагороджено «Офіцерським Хрестом з мечами» Спілки офіцерів України, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та журналістською відзнакою «Золоте перо».
12 серпня 2014 року відбулась презентація книги «Кедрове Божелісся» в Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва. Це книга про історію і культуру Гуцульщини, звичаї та духовність гуцулів.
10 вересня 2015 року була проведена перша презентація книги «Барвінкові Розтоки Марії Влад» в рамках ХХІІ Міжнародного Гуцульського  фестивалю з ініціативи партії «Воля» та ЦРБ. В збірку ввійшли найкращі вибрані поезії, написані за 70 літ, які вплетені в барвінковий вінок.  Найбільшим своїм творчим здобутком Марія Влад вважала книгу «Святий Йосиф Обручник». Ця книга наблизила її до Бога, розкрила суть таїнства подружнього життя. Рукопис роману «Святий Йосиф Обручник» відзначили на конкурсі «Коронація слова».
Читачі бібліотеки зацікавлені творчістю Марії Влад переглянули книжкову виставку її творів, згадавши її як учасницю ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю в Надвірній (2015), зауваживши, що це була чарівна, щира, інтелігентна, сильна духом жінка, яка понад усе любила свій рідний край – Гуцульщину, а поезія для неї була – її життям.


пʼятниця, 21 серпня 2020 р.


День незалежності України
День незалежності України - важливий день для кожного українця, для тих, хто вважає себе патріотом України, стоїть на захисті українських кордонів, вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею.
  29-у річницю своєї незалежності Україна змушена відвойовувати, зі зброєю в руках боронячи від агресора власні території, відстоюючи право українців жити на своїй, Богом даній землі. Нам судилося стати учасниками творення новітньої української держави, втілювати у реальність одвічну мрію нашого народу. Це - велика честь і велика відповідальність перед власним сумлінням і прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші діти, онуки й правнуки.
  Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі. Нехай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, снаги і впевненості у власних силах і переконаннях.
24 серпня ми святкуємо День Незалежності України. Цей день - свято всіх українців, це день для тих, кому небайдужа власна доля та доля своєї держави.
  Україна подарувала світові видатних історичних діячів, письменників і поетів, співаків і музикантів, художників і скульпторів. Перед вами у книгах постануть українські діячі, завдяки яким світове суспільство зробило значний крок уперед. Разом із українськими геніями ви пройдете їхнім тернистим шляхом, дізнаєтеся про те, якими саме вони були, що визначного для світової історії вони зробили.
І ви, юні громадяни нашої славної держави, маєте своїми вчинками і гарними справами творити свою Україну! У ваших руках майбутнє нашої держави!



Рей Дуглас Бредбері
22 серпня виповнюється 100 років від дня народження Рея Дугласа Бредбері - одного з найвідоміших письменників-фантастів. За своє життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті. Письменник мав унікальну пам’ять. За його словами, він пам’ятав все, що почув і побачив, чи не з моменту народження. Пізніше з такою ж легкістю він запам’ятовував все прочитане. Писати перші оповідання почав в 12 років. До 20 років він твердо вирішив, що стане письменником.
До 100-річчя з дня народження Рея Бредбері (1920-2012 рр.) у бібліотеці оформлено книжкову виставку «Той хто написав майбутнє».
Головна ідея творів Бредбері - гуманістична тема боротьби Добра із Злом, Світла з Мороком, Знання із Варварством. - Я передаю людям свою любов до життя, - сказав Бредбері в одному з інтерв'ю. - Я навчаю їх бути свідомими - ось що означає любов. Починаєш з малого, а збуджуєш у людях дуже високі почуття.
Підсумовуючи себе як особистість, Бредбері порівняв себе з "гранатом, наповненим зернами ідей для творчості - зернами книжок, зернами віршів, зернами п'єс".
В наш час ім'я Рея Бредбері знайоме кожному. Книги письменника з задоволенням читають як юні так і дорослі читачі.
“Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх.” – казав Бредбері.




середа, 19 серпня 2020 р.


Прийшов Спас – усьому час
Сьогодні, 19 серпня відзначається Другий Спас – свято, яке за церковним календарем називається Преображення Господнє. За важливістю це третє свято після Різдва і Великодня. У народі другий Спас найчастіше називають Яблучним і вважають святом врожаю.
Одне з найулюбленіших свят – Яблучний Спас (Другий Спас) або Преображення Господнє, яке святкують 19 серпня.
В цей день люди йдуть до церкви, щоб освятити не тільки яблука, але й інші плоди. Що покласти до корзини на Спаса? Традиційно освячують яблука, груші, виноград, сливи, персики, можна овочі, а також мед, колоски жита і пшениці. В давнину віруючі до цього дня не їли садовини, бо це вважалося гріхом. Родина, повернувшись з церкви, врочисто сідала за стіл і їли яблука з медом і запивали виноградним або яблуневим вином, – «щоб садовина родила». Свято символізує кінець літа, а також прихід осені.
З нагоди свята Спаса у бібліотеці оформлено книжкову виставку «Прийшов Спас – пішло літо від нас».
Користувачі мають нагоду ознайомитись з літературою про звичаї, обряди, традиції, повір’я, прикмети православних свят.


пʼятниця, 14 серпня 2020 р.


Дослідник і співець її величності природи
14 серпня виповнюється 160 років від дня народження канадського письменника (шотландського походження), художника – анімаліста, одного з ідеологів і натхненників скаутського руху Ернеста Сетона-Томпсона.
Сетон-Томпсон першим у світі написав оповідання, головними героями яких були справжні звірі і птахи. З великою любов'ю, правдиво і захоплююче він змалював їхню поведінку і вчинки, часто в драматичних ситуаціях. У книгах цього письменника  є багато незвичайного. Його герої – вінніпезький вовк, пес Бінго, який врятував господаря від вірної загибелі; мудрий вожак зграї вовків Лобо, котрий легко розгадує всі хитрощі мисливців, і його подруга Бланка; койот Тіто; кролик Джек і багато інших.
Сетон-Томпсон ретельно вивчив звички найрізноманітніших тварин та птахів.  Він писав про тварин так, неначе сам був колись вороном, чи лисом, чи ведмедем.  І це не випадково, адже він був ученим і десятки років провів, спостерігаючи за багатьма тваринами канадських лісів. Все побачене він заносив до свого щоденника натураліста. До того ж письменник чудово малював. Як правило, він сам ілюстрував свої книжки й залишив тисячі малюнків з натури.
Ернест Сетон-Томпсон протягом життя вів щоденник спостережень, який налічує більше 50 томів! І майже в кожному з них – численні ілюстрації, які відображають життя, характери тварин. Окрім того, він має понад 40 книжок, у більшості яких містяться твори про тварин.
У творчості  лунає тема єдності життя природи і життя людей, звучить думка про те, що знищення природних багатств завдає великої шкоди Землі та людям, які населяють нашу планету.
Тематична поличка «Дослідник і співець її величності природи», яку презентувала  бібліотекар була  присвячена відомому письменнику.
Дуже важливо змалку навчити дитину любити своїх сусідів по планеті, відноситися до кожної тварини обережно та з любов'ю.