неділя, 16 червня 2019 р.



Зелене свято Трійці
Свята Трійця - одне із найбільших і найулюбленіших свят, яке в народі ще називають Зеленими святами. Цього дня ми прикрашаємо оселі галуззям дерев і несемо до своїх домівок усі пахощі рідної землі - духмяні пучечки чебрецю, кануперу, м'яти, любистку і полину, васильків і бузинового квіту... Розкидаємо по долівці свіже татарське зілля.
Це свято закорінене в наше далеке дохристиянське минуле, воно єднає нас із природою, з пращурами та їхньою вірою у вічність душі. Воно кличе до гармонії в нас і довкола, вселяє надію на світло й добро.
Тож зі Святою Трійцею вас! Щастя, здоров'я міцного, теплого літечка і щедрого врожаю! А ще гостей усім добрих і настрою святкового!





четвер, 13 червня 2019 р.


Марко Черемшина – співець покутського краю
В бібліотеці організована книжкова виставка «Марко Черемшина-письменник - лірик, чарівник слова», присвячена 145-й річниці з дня народження відомого українського письменника Марка Черемшини.
Народився Марко Черемшина 13 червня 1874 року в с. Кобаках на Косівщині. Все своє творче життя він прагнув віддано служити словом своєму народові.
Твори Марка Черемшини переносять нас в обставини життя селян Гуцульщини і Покуття часів панування на українських землях цісарської Австрії і Польщі. Він був переконаний, що селяни – це основа народу, без яких не можна збудувати нового життя. Спадок Марка Черемшини – близько шести десятків новел та оповідань, що склали оригінальні збірки «Карби», «Село вигибає», «Верховина», «Парасочка». Письменник у своїх творах роздумує над безправною долею гуцулів під час польського панування і захищає інтереси українського народу як публіцист і художник слова. Наш краянин і досі живе у памяті свого народу. На книжковій виставці представлені його твори, котрі є у бібліотеці, з якими можуть ознайомитися і прочитати користувачі бібліотеки.


субота, 8 червня 2019 р.


До Всесвітнього дня океанів
Сьогодні головне завдання Всесвітнього дня океанів – черговий раз нагадати людству про необхідність піклуватися про флору і фауну океанів, оберігати природу від забруднення та промислових відходів.
«Наша планета багата на водні ресурси. Більше 70% поверхні Землі вкрито водами Світового океану. Проте повною мірою розуміти, який це скарб, люди стали зовсім недавно, тільки в кінці ХХ ст. Тоді і з’явилося цікаве свято – Всесвітній день океанів. Вперше ідея проведення Всесвітнього дня Світового океану була публічно озвучена на Міжнародному саміті в місті Ріо-де-Жанейро в 1992 році. І вже з 1993 року свято неофіційно стало відзначатися в багатьох державах. А з 2008 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення відзначати це свято офіційно. Його гаслом став вислів: «Наші океани – наша відповідальність», - розповідає бібліотекар.
Сьогодні головне завдання Всесвітнього дня океанів – черговий раз нагадати людству про необхідність піклуватися про флору і фауну океанів, оберігати природу від без господарської людської діяльності. Така турбота про водні ресурси покликана зупинити вимирання багатьох видів морських рослин і тварин, перешкоджати забрудненню вод промисловими відходами.
До бібліотеки завітали читачі різних вікових категорій. До уваги гостей було представлено виставку «Океан – корабель людства».
Така турбота про водні ресурси покликана зупинити вимирання багатьох видів морських рослин і тварин, перешкоджати забрудненню вод.



четвер, 6 червня 2019 р.


220 від дня народження                               О.С. Пушкіна
В бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки «О, що за чудо –  ці казки», присвячена 220 річниці з дня народження О. Пушкіна, адже  перше, що починають читати діти це – казки, а також присвячена творчості знаного поета та письменника, поведе читача через віки і відкриє йому таємничі сторони життя великого майстра художнього слова, людини, патріота…. Вони вчать доброті, мудрості та чесності.
З дитинства майбутній геній багато читав, маючи вільний доступ до батьківської бібліотеки. Шість років провчився у Царськосельському ліцеї, де був прийнятий у літературне товариство «Арзамас».
За життя О.С. Пушкіна його твори перекладали українською мовою Л. Боровиковський та Л. Гребінка, пізніше – С. Руданський, П. Грабовський, М. Старицький, І. Франко.
В наші часи перекладами його творчої спадщини займались М. Рильський, Л. Первомайський, М. Терещенко, В. Сосюра.
Приходьте до бібліотеки, щоб безпосередньо заглибитись у прекрасний та ще такий незвіданий світ пушкінського слова.




субота, 1 червня 2019 р.


Літо –літечко!
Ура! Канікули! Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Чимало хто мріє про відпочинок коло моря, дехто – вирушити у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст або місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!
Літній відпочинок дітей - це не бездумне гаяння часу, байдикування. Цих золотих днів вистачить не тільки на сонце і на річку з морем, на заняття спортом та рухливими іграми – а також на читання творів за програмою.
Літнє читання – чудовий час для розширення кругозору дітей та їх творчої уяви. Бібліотекар заохочує дітей до читання влітку, адже це цікаво, весело та корисно. До послуг читачів в бібліотеці діє книжково-ілюстративна виставка  «Літо з повним кошиком ожини йде до нас  у крапельках дощу».


Дітям світу – cонце й мир
Про початок літа, як завжди, нам нагадує дитячий сміх і жвава метушня, що супроводжує Міжнародний день захисту дітей.
Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.
Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.
Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування.
Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.
1 червня бібліотекар розповіла дітям про їхні права та обов’язки. Також діти були активні у літературній вікторині, конкурсах  та іграх. Діти отримали  масу позитивних емоцій, заряд енергії.
Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів – літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Отож, з задоволенням чекаємо на  вас у бібліотеці. Проводьте з користю свій вільний час.