неділя, 27 травня 2018 р.


Зелені свята. Трійця. П’ятидесятниця. Народні традиції та звичаї
 У стародавніх українців у дохристиянські часи Трійця означала пошанування Сонця, Зеленого дива, Води та Землі.
В народі свято називають ще Зелені свята, Зелена неділя.
За давніми народними традиціями, у п'ятницю до схід сонця жінки йдуть до лісу, збирають лікарські трави. Вранці в суботу рвуть квіти материнки, чебрецю, а також полин та лепеху, яким уквітчують оселі. Надвечір збирають гілки берези, липи, ясеня, прикрашають ними оселю, обійстя, ворота, щоб захиститися від нечистої сили, мавок, русалок. У неділю у церквах святять зілля. Після богослужіння свяченою водою кроплять криниці.
У день Трійці дівчата зазвичай ворожать на здоров'я та тривалість життя своїх рідних. Ворожіння має відбуватися так: під час розвивання вінків перевіряли, наскільки добре він зберігся. Дівчата загадували під час завивання вінка, на кого він завивається, і тому тепер можна чітко побачити віщування долі. Зів'ялі вінки кидають у воду та слідкують, як вони поводитимуться: якщо потонуть - дуже поганий знак, а якщо попливе - усе буде на добре.
Після церковних урочистостей молодь збирається разом і починає розваги: пісні, жарти, хороводи. Свято триває до пізньої ночі.
І, як і у багатьох випадках, до кожного народного свята знайдеться церковна історія.
Ось яка релігійна оповідка присвячена цьому святу.
Коли минуло п'ятдесят днів після Воскресіння, усі учні Ісуса разом з Матір'ю Божою та деякі святі жінки зібрались в одному домі на Сіонській горі. Вони молилися і чекали зішестя Святого Духа, як було обіцяно Господом. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалась, і переповнила весь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немовби огненні, та на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав... Ось чому свято Трійці називають ще П'ятидесятниця, або Зішестя Святого Духа на апостолів.
Трійця відзначається на сьомий тиждень після Великодня ще називається Зеленими святами. У 2018 році Трійця відзначається 27 травня. 
Зілля в свято приймає
На відправі освячення –
Бог у зілля вселяє
Особливе призначення.
Після Божої служби –
Всі до гаю скоріше...
І поринемо дружно
В свято найвеселіше.
Під прикрашеним колесом
На найвищім з дубів
Той, хто славиться голосом,
Вже затягує спів.

субота, 26 травня 2018 р.


Останній урок

По закінченні лінійки – Останній урок, як традиція. Привітання, напутні слова, нагородження і враження випускників від навчання.
Присутніми на уроці були батьки наших випускників, які разом з класним керівником готували їх до дорослого життя і вивели на цей поріг – шкільний, останній поріг у доросле життя.
Останній урок  – це свято, у якому переплелись радість і смуток, спогади і мрії, дитинство і юність. Вже традиційно, це свято зібрало разом нашу дружну родину: учнів, учителів, батьків.
Звичайно, в адресу одинадцятикласників звучали побажання від першої вчительки, класного керівника та батьків. Були і сльози, і жарти, привітання і  подарунки. Випускники переглянули фільм «Наше шкільне життя» та повчальний фільм «Цініть людей, а не речі». А також батьки підготували фільм – подарунок для своїх дітей.
Одинадцятикласники разом із класним керівником випустили в небо кольорові кульки із побажаннями на майбутнє.
Випускний – пам’ятна подія в житті кожного з Вас. Залишаючи стіни навчального закладу, Ви вступаєте  в нове життя. Нехай майбутнє кожного з випускників 2018 буде світлим, а плани – грандіозними. Нехай все, що побажали, збудеться, а люди, які сказали теплі слова, не забудуться.





Свято останнього дзвоника

Як і всі школярі України  із нетерпінням чекали останнього дзвоника учні нашої школи, бо саме з нього бере початок літній відпочинок, весела пора канікул, що дає змогу відпочити, загартувати себе, набратися сил. А для 36-ти  випускників 11 класу останній шкільний дзвоник  є  початком дороги у нове, доросле  життя. Урочиста лінійка, що відбувалась в школі розпочалась із молитви настоятеля церкви отця Василя та привітання директора школи Шкіндюк М.Д., яка подякувала педагогічному колективу обслуговуючому персоналу школи, батькам за плідну роботу протягом навчального року по навчанню і вихованню дітей. Марія Дмитрівна вручила грамоти кращим учням школи, які мали успіхи, як у шкільному навчанні, так і в різноманітних конкурсах і олімпіадах. Не залишились без нагород і педагогічні працівники, які підготували учнів переможців  різноманітних конкурсів і олімпіад.
Із теплотою, щирістю й сердечністю до присутніх звернувся голова районної ради Шкіндюк І.Ю. та делегація із Польщі, які привітали із закінченням навчального року.  Випускникам Іван Юрійович побажав успіхів під час державної підсумкової атестації та при вступі до вищих навчальних закладів, а також вірно знайти свій шлях у нелегкому, але надзвичайно цікавому  дорослому житті. Усім іншим учням - гарного літнього відпочинку. Вітаючи  творчий і працелюбний колектив, всіх учнів школи та присутніх зі святом, він побажав їм творчої наснаги, злагоди і міцного здоров’я, оптимізму і віри в щасливу долю вільної і незалежної України.
На завершення лінійки випускники подарували від себе танець "Мир над Україною".
               В добру путь дорогі наші випускники!
                                             Щасливої вам долі!



пʼятниця, 25 травня 2018 р.


Прощавай, початкова школо!
Яскравим і незабутнім стало свято «Прощавай, початкова школо!», що відбулося 24 травня. Привітати четвертокласників прийшли вчителі, батьки, учні.
Діти від усієї душі сказали щирі і теплі слова рідним і дорогим вчителям, подякували їм за науку та турботу про них кожної хвилини, що вони провели разом. Бо це були найкращі хвилини, найтепліші, найдобріші.
Маленькі випускники розповідали вірші, співали пісні, у яких дякували своїй першій вчительці Слижук М.В., яка протягом 4 років давала їм знання з різних предметів.
З вітальним словом, найкращими побажаннями до випускників, батьків, вчителів звернулась директор школи Шкіндюк М.Д.
Отож, бажаємо нашим випускникам початкової школи міцного здоров'я, творчих досягнень, нових перемог, залишатися добрими, веселими, дружніми, допитливими в отриманні знань.
Прощай, прощай, четвертий клас,
Ти замалий уже для нас!
Та ми вернемося, вернемося ще раз
Думками в наш четвертий клас!



четвер, 24 травня 2018 р.


 Зустріч з майбутніми першокласниками

23 травня наша школа відчинила свої двері для батьків майбутніх першокласників, які стануть першопрохідцями в «Новій українській школі».
Діти познайомились з класним керівником Слижук Марією Василівною, яка провела для них перше заняття. Учитель, яка буде працювати з першокласниками, надала батькам практичні рекомендації щодо підготовки дітей до школи.
Марія Василівна презентувала батькам майбутніх учнів сучасні досягнення навчального закладу, розповіла про його історію, та про "Нову українську школу" та організацію навчального процесу у першому класі, яка наголосила, що саме ті діти, які прийдуть до школи 1 вересня 2018 року, будуть навчатися 12 років і стануть учасниками нового освітнього проекту нашої держави.
Учні четвертого класу підготували святкову програму для майбутніх першокласників та їх батьків.
З нетерпінням очікуємо на вас в нашому навчальному закладі 1 вересня 2018 року.
Батьківські збори для батьків  пройшли цікаво та змістовно. Батьки висловили подяку за інформацію та поради.
Тож запрошуємо майбутніх першокласників до нашої школи! Ми раді кожній дитині і кожній родині!





середа, 23 травня 2018 р.


«Буквар­–розумна книжка…»
Нещодавно в нашій школі  відбулося свято для першокласників «Буквар–розумна книжка, а мама–друг і порадник школяра», де учні попрощались із першим підручником та привітали матусь зі святом матері. Лунало багато пісень та привітань. Учні 1–А та 1–Б класів показали, які знання здобули та «…якими учнями ми стали». Наприкінці свята діти отримали свідоцтва першокласника та багато інших приємних подарунків.
Раділи успіхам своїх дітей мами і тата, бабусі й дідусі, які завітали на свято. Адже цілий рік вони підтримували своїх школяриків, вчили долати нелегкі вершини науки і ніколи не відступати перед труднощами.


субота, 19 травня 2018 р.


Екологічне свято
Екологічне виховання – засіб виховання національної самосвідомості та природовідповідної поведінки молоді. На реалізацію  мети патріотичного  виховання учнів традиційно у весняну пору в школі відбувається тематичний захід, присвячений екологічному вихованню школярів. Захід підготувала класний керівник Мартищук С.М.  з учнями 5 – А класу. Лунали пісні, вірші, учні приготували постановку.
Шкільним бібліотекарем підготовлена книжкова виставка з якої учні могли більше дізнатися про рослини та живу природу.


пʼятниця, 18 травня 2018 р.


Вишиванка - національний оберіг українців
Одягнімо, друже, вишиванки —

Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Щорічне свято національного костюму відзначають по всій країні щорічно в кожен третій четвер травня. Цього року День вишиванки ми відзначаємо 17 травня.
Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки, національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок. У День вишиванки багато дізнаються, що це не просто сорочка – саме у вишивці закладено маса сенсу: обережна вишивка, весільна, траурна і просто ошатна, яка принесе здоров'я і багатство. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Сьогодні учні та вчителі нашої школи теж долучилися до свята вишиванки.
Вишиванки - це не тільки традиційний український одяг, це - символ Батьківщини, дзеркало народної душі, наш національний оберіг. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Вишиванки є відображенням цінностей, традицій, та культури українського народу.

вівторок, 15 травня 2018 р.


День Матері
Мамине свято
Я зустрічаю.
Я для матусі
Віршик вивчаю.
Я подарунок мамі роблю,
Я свою маму
Дуже люблю!
Це свято народилося у далекій Америці. Започаткувала це свято Анна Джарвіс. 9 травня 1905 року вона втратила свою матір. Ця велика втрата надихнула її на велику подвижницьку працю: вона написала тисячі листів до державних чиновників, політиків, священиків, щоб ті прийняли державне рішення і один день на рік присвятили матерям — таким чином суспільство мало б віддати шану найдорожчій людині на світі, якою є Мати. 1910 року губернатор американського штату Західна Вірджинія видав прокламацію про святкування Дня Матері. Громадський рух поширювався усіма штатами Сполучених Штатів Америки, і у 1914 році президент Вільсон підписав резолюцію Конгресу, в якій День Матері було оголошено державним святом. Невдовзі 43 держави світу теж приєдналися до цього руху.
До Дня Матері учні школи приєдналися до традиції і провели свято для своїх матусь. Вірші, пісні, сценки з життя, підготовлені дітьми, – все це дало змогу ще раз сказати коханим матусям «Дякую» за добро, любов, терпіння, увагу, яку вони розділяють зі своїми дітьми.