четвер, 22 лютого 2018 р.


День рідної мови у школі
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
У Красноїльській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учні та вчителі школи відзначали День рідної мови, метою якого було виховати в школярів любов до рідної мови, усної народної творчості, до України. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, - наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
Цей день у школі по-особливому був пронизаний духом патріотизму: на стінах висіли стіннівки, звучали українські пісні та радіогазета, у кожному класі згадували про це свято, слухаючи усний журнал «Плекайте мову…..».
А в шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка.
Всім присутнім наголосили, що українська мова – наша рідна мова, тому ми повинні любити її і пишатися нею. Маємо вірити в те, що ніколи і нікому не вдасться знищити нашу мову, адже ми – хоробра і відважна нація, ми – нащадки козаків.



понеділок, 19 лютого 2018 р.


День пам'яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний День встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» (від 11.02.2015 р. № 69/2015). І сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. Про них пишуть вірші та складають оповідання, з'являються наукові дослідження, про них ми чуємо з радіо- й теленовин… Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв-захисників держави у книзі вічної пам’яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності, – Героїв Небесної Сотні.
І  сьогодні  знову важким  спогадом    відгукнулися  у  серцях   учнів  Красноїльської  ЗОШ  І-ІІІ ступенів  під   час  скорботної  лінійки. Сльозою  пам’яті,  болю,  сльозою надії виразили  свої почуття   всі  присутні  від   слів,  сказаних  заступником директора  школи  Бельмегою Марією Олексіївною. Людина,  гідність,  справедливість, мужність, героїзм, власна  незалежна  держава,  боротьба  за  її  волю -  ось  головні  слова, що  зринають  з  уст заступника директора .  
Тремтливе   мерехтіння  свічок,  блакитно - жовті  стрічки, живі  квіти, образ   Божої  Матері і звичайно, пісня  - «Пливе кача» - це  головні  атрибути   сьогоднішньої події.  Вони назавжди   закарбуються  в душах юних вихованців нашої школи.   А свічки  віри, надії і  любові  до нашої матері  України  горітимуть  вічно.
Вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, подякували Героям за їхню мужність та відвагу.
Хочеться вірити, що через короткий час на нашій неньці - Україні запанує довгоочікуваний мир. Ми можемо і хочемо бути процвітаючою європейською державою. Нарешті закінчаться всі негаразди і на думку приходять слова нашого Гімну «Запануєм і ми браття у своїй сторонці».
Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, шкільна бібліотека пропонує ознайомитися з книжковою виставкою «Небесна Сотня. Герої не вмирають». Книги і публікації в журналах та збірниках розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна.



пʼятниця, 16 лютого 2018 р.


Свято Стрітення
В Красноїльській диво-школі
у люті та морозні дні
вітають свято пречудове:
стрітенську зустріч Зим-весни.
Вже «жайворонки» прилетіли,
Несуть вони добро усім,
Спекли їх господині вмілі,
Якими повниться наш дім.
Нехай Зима у нашім краї
Ще на санчатах роз’їжджає,
Та в душах теплиться весна,
Спішить, крокує вже вона.
Їй щиро двері відчиняйте,
Весну-красну  закликайте.
Бо  з весною в рідний край
Йде наш майбутній урожай!
Народознавче  свято Стрітення дивовижне: інколи по-зимовому сніжне, інколи  по-весняному тепле і сонячне! Це відчуття зимової прохолоди і передчуття весняного тепла.  І так щороку цього дня (15 лютого) ми спостерігаємо боротьбу Зими та Весни і намагаємося кожного разу  фіксувати  нові дійства природи. Люди нашого села дуже люблять це свято, у школі його також відзначають дуже широко. Традиційно наша шкільна сім’я готує  цілу низку заходів. І звичайно цього року учні 9 класу ознайомили учнів 1 – 4 класів з виникненням свята та традиціями. Основна ідея свята заключалася в гармонійному існуванні природи і людини, дружби, миру та злагоди. Господині свята: Зима і Літо пригощали усіх смачним печивом «жайворонками», учні 1-7 класів співали  веснянок, танцювали гаївки, інсценували заклички діток до птахів, до тепла, на заході був представлений цікавий пізнавальний матеріал: народознавчі легенди, прикмети, пов’язані із цим днем. 
Продовжився день радіолінійкою.  А в шкільній бібліотеці була представлена книжкова виставка. Як правило свято вдається на славу! Цей рік був не виключення! Учні, вчителі та гості отримали безліч позитивних емоцій та сподівання на теплу весну і хороший врожай!
 




Вибір підручників для 5 класу Красноїльською школою

середа, 14 лютого 2018 р.


Вічний біль – Афганістан
Саме під такою назвою 14 лютого у день 29 річниці виводу радянських військ із Афганістану в нашій школі відбулася радіо лінійка «Крізь пекло афганської війни». Під час проведення  можна було послухати інформацію про війну в Афганістані. Зокрема було сказано, що, потрапивши на палаючу афганську землю, наші воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу.
Біль та тривогу тих часів допомогли передати бойові світлини воїнів-інтернаціоналістів, статті періодичних видань, пісні про Афганістан, вірші на військову тематику, уривки з кінофільмів про афганську війну.
У ході заходу було видно, що присутні пройнялися болем та гіркотою подій жахливої війни: хтось, тихесенько виймаючи носову хустинку із кишені, схлипував; хтось, не соромлячись, витирав пекучі сльози, що так і лилися з очей.
На завершення ведучі зазначили, що найвищою нагородою для тих, хто уцілів , є життя, а для загиблих – пам’ять. І ми низько схиляємо голови перед воїнами-інтернаціоналістами, матерями і вдовами воїнів, які героїчно загинули.
                  Учасникам боїв довічна буде слава!
                  І вічна пам’ять тим, хто йшов без вороття!

З МЕТОЮ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ АФГАНІСТАНУ, В БІБЛІОТЕЦІ ДІЄ ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВО-ІЛЮСТРАТИВНА ВИСТАВКА «АФГАНІСТАН: ПОДВИГ, БІЛЬ, ПАМ’ЯТЬ».
На виставці представлені історичні документи, художні твори, фотографії, присвячені героїчним подіям в Афганістані та книга «Верховинці в Афганській війні».



Конкурс хореографічних колективів
З метою зображення, розвитку, популяризації танцювального мистецтва, підвищення виконавської майстерності, сценічної культури хореографічних колективів 13 лютого 2018 року відділом освіти  було проведено конкурс з хореографії на базі Красноїльської ЗОШ І-ІІІст. У конкурсі взяли участь учні з сусідніх загальноосвітніх навчальних закладів – Перехреснянської ЗОШ І – ІІ ст., Замагорівської ЗОШ І – ІІІ ст. Учасники представляли елементи сучасної та народної хореографії. Кожен з колективів показав свою технічну майстерність, сценічні костюми, підібрали відповідний музичний супровід, популяризували танцювальне мистецтво, представляли цікаві хореографічні постановки.
Такі конкурси збагачують творчий потенціал учнів, розвивають та популяризують танцювальне мистецтво, підвищують виконавську майстерність та сценічну культуру аматорських хореографічних колективів, поповнюють репертуар новими постановками, удосконалюють виконавську майстерність.

 



понеділок, 12 лютого 2018 р.


Тиждень зарубіжної літератури

Люди перестають думати,
коли перестають читати
Д.Дідро
З метою розвитку знань, умінь, творчих здібностей учнів у нашій школі з 12 по 16 лютого буде проходити Тиждень зарубіжної літератури.
«Зупинись і подумай! Чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повним твоє життя без книги, без поезії, без театральних вистав?» Саме такими словами було розпочато лінійку, на якій було оголошено план заходів в рамках предметного Тижня.
       Мета проведення тижня:  розширювати уявлення учнів про предмет «Зарубіжна література», залучати школярів до найкращих досягнень світової літератури; зацікавити позакласними заходами з предмета; систематизувати знання із зарубіжної літератури, розвивати  пізнавальний інтерес, читацькі смаки та інтереси; виховувати  любов до читання,прищеплювати шанобливе ставлення та повагу до творчості зарубіжних письменників.
Сучасному вчителю-словеснику добре знайомий і такий різновид виховної роботи в школі як тиждень зарубіжної літератури, у рамках якого відбувається широка інтеграція урочної, позакласної та позашкільної роботи з предмета. Такі тижні щорічно організовуються методичними об’єднаннями вчителів-словесників і проводяться згідно виховного плану роботи школи. До участі залучаються всі учителі зарубіжної літератури, учнівський колектив, бібліотекар, вчителі-предметники суміжних із зарубіжної літературою дисциплін (українська мова та література, іноземна мова, музика, образотворче мистецтво, історія тощо), батьки. Тиждень зарубіжної літератури – це своєрідний творчий звіт, демонстрація досягнень як для вчителів, так і для учнів. Специфічною ознакою цього шкільного заходу є відкритість і неформальність, установка на швидку реалізацію особистісно значущого задуму, на «кінцевий результат». Предметний тиждень з літератури характеризується багатоаспектністю. Він дозволяє юним читачам спілкуватися з широким колом естетичних явищ, стає джерелом різноманітних художніх вражень – читацьких, театральних, музичних, від щирого і захоплюючого спілкування з цікавими людьми творчих професій та однолітків.
Таким чином, тиждень зарубіжної літератури в школі – це багатоаспектний інтегрований комплекс навчально-виховних заходів з предмета, спрямований на закріплення, збагачення та поглиблення знань учнів із зарубіжної літератури й розвиток творчої майстерності вчителів-словесників.
Згідно плану тижня на загальношкільній лінійці – відкриття було оформлено книжкову виставку літератури зарубіжних письменників.


пʼятниця, 9 лютого 2018 р.


Про вибір і замовлення підручників для 5 класу

До уваги бібліотекарів і вчителів
Додаток 1 до листа МОН
від 06.02.2018 № 1/9-79
(Витяг)
Інструктивно-методичні рекомендації щодо вибору та замовлення підручників
для 5 класу закладів загальної середньої освіти
1. З 05 по 11 лютого 2018 року педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) ознайомлюються на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти (далі – ІМЗО) за посиланням: https://imzo.gov.ua/vybir-pidruchnykiv-dlya-5-klasu-zakladiv-zahalnoji-serednoji-osvity/ з електронними версіями оригінал-макетів доопрацьованих відповідно до чинних навчальних програм підручників для 5 класу.
2. З 12 по 13 лютого 2018 року вчителі ЗЗСО із переліку підручників (додаток 3) здійснюють безпосередній вибір проектів підручників з кожної назви, який схвалюється на засіданні педагогічної ради ЗЗСО. Протокол педагогічної ради з підписами членів педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір проектів підручників, протягом двох робочих днів оприлюднюється на сайті ЗЗСО.
Будь-яка зміна вибору ЗЗСО не допускається.
Прогнозована кількість учнів 5 класу визначається як максимальна кількість учнів на паралелях 1, 2, 3 або 4 класів.

четвер, 8 лютого 2018 р.


8 лютого - 190 років від дня народження Жуля Верна (1828-1905)
МАЙСТЕР ПРИГОДНИЦЬКОГО РОМАНУ
Ніхто на світі не прожив би без мрії… 
(Леся Українка)
8 лютого - 190 років від дня народження Жуля Верна (1828-1905)
     Жуль Верн – французький письменник, автор пригодницьких науково-фантастичних творів.
     Літератору випало рідкісне щастя прожити цілих три життя:одне - в дійсності, друге – в уяві сучасників, а третє – в мріях і фантазіях, які втілені в ста томах його творів. Слава французького письменника така велика і в наші дні, що його романи перекладені майже всіма мовами світу і читаються в найвіддаленіших куточках землі.
     Його книги стали джерелом натхнення для багатьох вчених, винахідників і мандрівників, а ім’я самого Жуля Верна оповите легендами. Він буквально зачаровував читачів, примушуючи їх повірити в свою мрію – і майже всі його передбачення в галузі науки і техніки здійснилися!
Виставка творів автора розміщена в нашій бібліотеці.