субота, 30 грудня 2017 р.

 З наступаючим Новим Роком!
Ось знову рік Новий — 2018, іде,
Хай щастя він Вам принесе,
Міцне здоров’я подарує,
Хай радістю Ваш дім квітує.
Любов’ю хай серця живуть,
Тепло душі для Вас несуть.
Хай мир і лад у Вашій хаті будуть,
Хай завжди щирість Вам дарують люди.
Хай Новий рік добробут Ваш покращить,
Щоб гроші в Вас були і втілювались мрії.
Хай все в родині буде якнайкраще,
Здійсняться сподівання і надії.
Енергії, здоров’я Вам міцного,
Щоб свято за столом й в душі було,
А ми ще обіцяємо до цього
Вам забезпечить затишок й тепло.





середа, 20 грудня 2017 р.

Святий Миколай, ти до нас завітай
В холодну зимову пору, коли сніги засипають землю, коли ночі довгі, а дні короткі, українські діти з нетерпінням чекають на одну незвичайну ніч – ніч, коли до них приходить Святий Миколай.
Свято Миколая – це  одне з найочікуваніших свят для дітей і дорослих. Всі діти пишуть листи до Святого Миколая і намагаються бути чемними та слухняними.  Учні з нетерпінням очікують приходу Святого Миколая.
В день Святого Миколая  для учнів молодших класів було проведено святковий захід, який підготували учні 4 – тих класів під керівництвом Слижук Марії Василівни.
І ось завітав до учнів на свято «Святий Миколай, ти до нас завітай» не тільки Святий Миколай, а й прийшли в гості казкові персонажі: сніжинки, вітер, зима, лісові мешканці.
До уваги глядачів були представлені вірші, лунали пісні про Святого Миколая.  Всі учні стали учасниками цього дійства. Привітати дітей зі святом, побажати миру, здоров'я, благополуччя, успіхів у навчанні та вручити подарунки завітав настоятель церкви отець Василь.
Виступ закінчився. Малеча щаслива. Директор Шкіндюк Марія Дмитрівна подякували за чудове маленьке свято вчителю та учням.

субота, 16 грудня 2017 р.

Святий Миколай
Напередодні Дня Святого Миколая є відчуття, що Святий немов керує людськими вчинками і емоціями. Хочеться зробити приємний подарунок іншій людині, принести їй радість і подарувати любов.
Вже стало доброю традицією у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян проводити урочисті заходи до Дня Святого Миколая.
Ось і цього року 15 грудня напередодні Дня Святого Миколая завітали в цей заклад до підопічних з святковим концертом учні 4-Б класу Красноїльської ЗОШ І-ІІІ ступенів з класним керівником – Марією Василівною Слижук та бібліотекарем Шпитчук О.М., які створили теплу атмосферу святкування, де в черговий раз мешканці стаціонару отримали велике задоволення та позитивні емоції.
   Кажуть, що у Святого Миколая є чарівна книга до якої він записує всі хороші та погані справи, які кожна людина зробила за рік. Той хто був добрий і робив хороші вчинки, обов’язково отримає подарунок. Як правило, день пам’яті Чудотворця Миколая всіма сприймається, як свято для дітей,  однак ми робимо акцент на тому, що йти потрібно до всіх. В тому числі і до людей похилого віку – таким чином, ми вчимося милосердю, замислюємося над суттю свого життя і своїм ставленням до інших людей, замислюємося над розумінням добра і любові та турботи і радості, які потрібно дарувати один одному.
   А 19 грудня у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян с. Красноїлля, де у великій дружній родині на даний час проживає 31 особа поважного віку з подарунками завітав Миколай, який подарував не тільки солодкі подарунки літнім людям, а й теплі слова та гарний настрій.



середа, 13 грудня 2017 р.


Андріївські вечорниці
З давніх давнин наша земля славилась колоритними традиційними святами та обрядами. Одним із свят зимового циклу, особливо важливе для молоді - День Святого Андрія. В день свята проводились вечорниці учнями 5 – А класу та їх класним керівником Мартищук С.М. і бібліотекарем Шпитчук О.М.
З першого погляду вражали гарні народні костюми хлопців та дівчат, ошатно прибрана зала у національно стилі (гарні килими на стінах, коври, смачні пампушки та вареники).
Після короткої розповіді ведучих про історію цього свята, розпочалось справжнє дійство, на яке всі очікували.
Господарі свята радо зустрічали гостей, молодих хлопців та дівчат.  Дівчата і хлопці жартували. Не обійшлось і без традиційних веселих пісень, яких співають на вечорницях.
Свято завершилось веселим танцем. Господар та господиня пригощали всіх присутніх смачними стравами.
Всі присутні були вражені від свята і з нетерпінням чекають на інші зимові свята.
 

субота, 9 грудня 2017 р.

ПОСВЯТА В ПЕРШОКЛАСНИКИ-ОДНОКАШНИКИ
Школа – це дивовижний світ. Є в ньому місце і для напруженої праці, і для розваг та відпочинку. Три місяці навчання маленьких першокласників швидко минули. І, як винагорода за напружену працю, 8 грудня відбулося традиційне свято для молодших школярів – "Посвята у першокласники".
Захоплено учні та їх батьки спостерігали за цікавим дійством, що відбувалось на сцені. Разом із казковими героями діти брали участь у цікавих конкурсах, співали веселі пісні.
Наші першокласники також мали можливість виступити та похвалитись отриманими знаннями про особливості шкільного життя.
А на завершення свята першокласники отримали від матусі першокласника - Бельмеги Любові зварену кашу, яку вони разом їли, адже бо:
Хто скільки зїсть крупинок,
Той матиме стільки гарних оцінок.
Ложки діставайте, з Богом, починайте.
Кашу зїдайте. Смачного!


пʼятниця, 8 грудня 2017 р.


10 грудня – Міжнародний день прав людини
«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах»
– проголошує ст. 1 Універсальної Декларації прав людини ООН 1948 року.
   День прав людини - міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
   Багато країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Найбільш широкими обов'язковими угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року.
  Спираючись на міжнародно-правові стандарти, проголошені в Декларації, у 1996 році Верховна Рада України прийняла Конституцію України. В ній зазначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Конституція України — основний Закон нашої держави — увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема, щодо верховенства прав людини, рівності і непорушності її прав, права людини на свободу і особисту недоторканість, на достатній рівень життя тощо. За оцінкою експертів, положення Конституції України повною мірою відповідають Загальній декларації прав людини.
     Водночас, на думку провідних міжнародних правозахисних інституцій, українське суспільство є поки що далеким від реального втілення високих ідеалів Декларації. Велика кількість наших громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами, передбаченими цим Документом. Адже кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людини та її сім'ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті і релігії, справедливий і неупереджений суд.
На сьогодні дуже важливо, щоб кожна людина знала свої права, як визнані державою так й суспільством. Права людини не даруються державою, а належать кожному від народження. Права людини є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов'язаними. Вони є основою людського існування та розвитку.


"Козаки ми ще маленькі - зате гідна зміна"
До Дня Збройних Сил України в 1-А класі було проведено свято «Козаки ми ще маленькі – зате гідна зміна», метою якого - розширити кругозір учнів про козацтво,  виховувати почуття дружби, цікавість до історичного минулого нашого народу, бажання займатися фізкультурою, активне, свідоме ставлення до організованих форм фізичного виховання, взаємодопомоги, а також познайомити з історією козацтва України, з традиціями і мудрістю нашого народу.
Учні-козаки показували свою майстерність у різних конкурсах, разом з дівчатами співали козацькі пісні, танцювали та декламували вірші. На завершення свята спробували козацьку кашу та привітали татусів із святом.

Дирекція школи нагородила всіх учасників виховного заходу грамотами та подарунками.



четвер, 7 грудня 2017 р.

Козацькі забави
Продовжуючи славні і шляхетні традиції нашого народу, у нашій школі  6 грудня проводиться щорічне спортивно-розважальне свято «Козацькі забави». Ініціатором організації свята є вчителі фізичної культури та Захисту Вітчизни.
У вітальному слові директор школи побажала всім присутнім міцного козацького здоров’я, миру і злагоди, християнського милосердя і , звичайно, перемог у змаганнях.
Козацький дух, силу, мужність та витривалість перевіряли на собі учні школи, беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування. Приємно, що учні пам’ятають і цінують наші традиції. Це справжній приклад для наслідування.
Звичайно, козацька нагорода знайшла своїх героїв, які отримали у чесній боротьбі посіли І місце - учні 11 – Б класу, ІІ – учні 9 класу, ІІІ – учні 10 класу, ІV- учні 11 – А класу. Свято вдалося на славу!

субота, 2 грудня 2017 р.

ВІЛ/СНІД: подумай про своє майбутнє!

Вроздріб – літери звичні, а разом,
В людських долях лишаючи слід,
Творять слово, приречене часом,
У смертельному вироку – СНІД.
Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. Проте статистика річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований. Україна входить в пятірку у світі за темпами поширення цієї хвороби Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ особи віком 20 – 39 років.
Щороку 1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Щороку наша школа і бібліотека не залишається  осторонь цієї події та проводить заходи по розповсюдженню  інформацію про СНІД, і таким чином здійснює  міри профілактики серед молоді.
1 грудня 2017 року в нашій школі відбувся захід з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведений соціальним педагогом Пацино М.В. та шкільним бібліотекарем Шпитчук О.М. Метою якого було привернення уваги учнівської молоді до проблеми поширення СНІДу в Україні, підтримка людей із ВІЛ-позитивним статусом та проведення роз’яснювальної роботи щодо убезпечення від інфікування, можливих шляхів зараження інфекцією та її лікування.
Заходи в школі традиційно відбулися із символом – червоною стрічкою. Протягом виховного заходу  учні переглянули відеоролик про СНІД, взяли участь в вікторині «Що я знаю про ВІЛ/СНІД», оглянули інформаційні стенди оформленні відповідно до теми дня. Діти охоче брали участь в заході, висловлюючи свою надію на майбутнє без СНІДу, співчуваючи тим, хто вже захворів. Адже на рахунку цієї хвороби безліч мільйонів людських життів.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у бібліотеці діє книжково-ілюстративна виставка-попередження «ВІЛ/СНІД: загроза людства ХХІ століття».
Головною думкою даних заходів є  необхідність особистого внеску кожного для ефективного протистояння поширенню ВІЛ/СНІДу. Який полягає в прихильності до здорового способу життя, в проявах розуміння, сміливості, терпимості, милосердя до тих, хто хворий.