пʼятниця, 24 березня 2017 р.

Тиждень дитячої та юнацької книги - 2017
З 20 по 24  березня у школі проходив Тиждень дитячої та юнацької книги.  Цей  традиційний захід уже вкотре  доводить, що  шкільна бібліотека є важливою, невід’ємною ланкою  навчально -  виховного процесу. Основною метою тижня було залучення учнівської молоді до читання,  пропаганда сучасної літератури, виявлення читацьких інтересів, виховання бережливого ставлення до підручників, формування щоденної потреби в книзі, підвищення  культурного читацького рівня.
Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.
20 березня проведена загальношкільна лінійка «Книга – вічне джерело знань», на якій бібліотекар повідомила учнів 1-11 класів про відкриття Тижня дитячої та юнацької книги, коротко ознайомила з цікавими фактами з історії книги, програмою тижня; сприяла зацікавленню учнів , спонукала їх до активної участі у конкурсах, вікторинах, святах.
Для учнів 5-8 класів було проведено анкетування «Моніторинг читацьких інтересів», де результати показали , що книга відіграє велику роль у житті учнів.
Цього дня були оформлені книжкові виставки «Ці книги знають все. Довідкова література.» і «Казка + пригода = читаю з насолодою».
Проведено рейд – перевірка підручників серед учнів 1 – 11 класів та оформлено інформаційний куток «Для Вас, батьки». Для учнів 1-4класів був проведений бібліотечний урок  «Періодичні видання» метою якого було розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу,  розвивати уміння самостійно читати дитячу періодику, ознайомити з поняттями «число журналу», «рік видання», «примірник», «комплект», розвивати навички читання, комунікативні здібності, виховувати любов до рідного слова.
22 березня проведено анкетування для учнів 9 – 11класів «Що краще: комп’ютер чи книга?», яке показало, що переважає в нашій школі читання традиційних печатних книг.
Працювала книжкова  лікарня «Щоб книжечка довше жила». Члени активу шкільної бібліотеки провели ремонтні та відновлювальні роботи  книжок.
Учні могли переглянути відео «Книги ювіляри - 2017».
Тиждень пройшов цікаво, організовано і змістовно. Він вже минув, але шкільна бібліотека  гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові  виставки, цікаві надходження.


  








середа, 22 березня 2017 р.

Районний зліт обдарованої молоді - 2017
На нашу долю випала унікальна можливість жити не тільки на зламі тисячоліть і великих швидкоплинних подій в Україні, але й своєю працею творити рівень власного життя, власної української національної свідомості та  загальнолюдської гідності. Тому, районним методичним центром відділу освіти Верховинської  райдержадміністрації  акцентується значна увага на якнайбільше залучення учнівської молоді  району до науково-дослідницької та творчо-мистецької роботи, формування в школярів стійкого почуття патріотизму та особистої причетності до процесів розвитку української нації.
   Обдаровані школярі мали можливість продемонструвати свої здібності,таланти, творчі та наукові доробки в наступних номінаціях:
·              мовознавства (рідна та іноземні мови),літератури;
·              історії, гуцульщинознавства; географії,математики,інформатики,фізики та астрономії;
·              хімії, біології, екології;
·              образотворчого, декоративно-прикладного та музичного мистецтва.
На базі нашої школи відбувся ХХ районний зліт обдарованої учнівської молоді Верховинщини, в якому взяли участь учні сусідніх шкіл: Перехреснянської ЗОШ І – ІІ ст., Головівської ЗОШ І – ІІ ст., Замагорівської ЗОШ І – ІІІ ст.    
Жикаляк Мирослава виступила з роботою по виготовленні гуцульського кожуха, Лаб’юк Олександра – науково – пошукова робота «Кушнірство, мосяжництво» (тобто виготовлення чоловічого і жіночого головного убору, а також вироби майстра  Жикаляка Миколи з дерева – деревяні миски, ліжка, сходи, кухонні набори, кухонні кути), Дрислюк Павлина – «Національні меншини на території села», Кречуняк Богдана і Кречуняк Іван – «Карпатські мелодії», Кречуняк Богдана – «Калина та її властивості». 

 

 




вівторок, 14 березня 2017 р.

Малюнки до творів Т.Г.Шевченка
Учні школи взяли активну участь у конкурсі малюнка до творів великого сина України Т.Г.Шевченка.









пʼятниця, 10 березня 2017 р.

"БЕРУ «КОБЗАР» У РУКИ ЗНОВУ, НЕМОВ СВЯТИЙ ЩОДЕННИЙ ХЛІБ"

Немає заняття цікавішого і кориснішого, ніж читання. Живе її Величність Книга в країні, якої немає на карті. Це чудова країна Читалія. Учні 3-Б класу з учителькою М.В.Слижук здійснили подорож до цієї країни. Вони завітали до бібліотеки, де дізналися від бібліотекаря багато цікавого про книги та їх авторів. Ця екскурсія була проведена в день народження Тараса Шевченка. Бібліотекар познайомила дітей із дитинством Тараса, презентували книжкову виставку " І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій Не забудьте пом’янути незлим тихим словом... ", здійснили екскурсію до "Шевченківської світлиці", де діти читали вірші Т.Шевченка, переглянули відеопрезентацію "Дитинство Шевченка". А на кінець, кожна дитина мала можливість вибрати собі книжку до душі і до смаку. Ніхто не пішов додому без книжки!




Бібліотечний урок "Слава великому сину України"
«Благослови той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими босими ногами…»

Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Можливо, Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад. У ці дні в нашій школі проходять заходи до Шевченківської річниці, присвячені його великому творчому шляху та неоціненному доробку Великого Кобзаря.
Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.
 Кожного року в нашій школі проходить Тиждень, присвячений великому сину українського народу - Т.Г.Шевченко. І цього року шкільним бібліотекарем Шпитчук О.М. і вчителем української мови Кіцнак Г.В. був проведений бібліотечний урок  «Слава великому сину України» у 10 класі. В коридорі школи оформлені були виставки та кросворди по творчості поета.
 Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира. Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного. 
Сьогодні, як ніколи, звертаємо ми до нашого Пророка свої помисли, звіряємо з його ідеалами свої кроки у становленні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:
І на оновленій землі
Врага не буде супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.










Конкурс читців поезії Тараса Шевченка
Пам’ятайте, що на цій планеті,
Відколи сотворив її пан Бог,
Ще не було епохи для поетів,
Але були поети для епох
                                             Ліна Костенко

Саме ці слова якнайяскравіше характеризують постать великого Кобзаря, людини світлого  розуму, чистих помислів і трагічної долі, двохсотріччя від дня народження якого ми відзначаємо 9 березня кожного року. І у нашій школі діти, готуючись до конкурсу юних читців творів Т. Шевченка, який відбувся 10 березня, серцем доторкнулися до його поезії. У конкурсі прийняли участь учні 1 – 11 класів. Шевченкова муза – то доля самої України. Гаряча любов до знедоленого рідного краю звучить у кожному слові, кожному рядку його безсмертних творів: “Гайдамаки”,  “Розрита могила”, “Думка”, “Кавказ”, “І виріс я на чужині”, “Мені однаково”,  і інших. Саме їх конкурсанти вибрали для прочитання. Всі члени журі були приємно вражені талантами учнівської молоді, які плекають українське шевченкове слово, добираючи для нього найкращі барви форми та змісту, образів і думки, почуттів і переживань.
Його світле  ім’я, його немеркнуче слово допомагають долати труднощі на шляху розбудови справжньої, багатої, сильної і гордої держави. І пам’ятаймо:
Ми є нащадки славного Тараса
Його терни торкнулись й наших тіл.
Народ возвести в націю – не в расу                                                    Огненним словом велетень хотів.









Слава Шевченкова – слава України
   Великий Кобзарю,
Ти живеш і в наші дні ,
Ти з нами в праці і в борні ,
Ти з нами йдеш до сонця  сходу ,
Ти правди й вольності Пророк...

Шевченкове слово – живе і вічне, над ним непідвладний час. З нагоди 203-ї  річниці від дня народження Великого українця Тараса Шевченка в школі відбулася літературно-музична композиціяТарас Шевченко й сучасне покоління підготовлена вчителем української мови та літератури  Миронюк Г.Й. та бібліотекарем школи. Учні школи поринули у світ творчості Генія нашої нації, збагнули пророчість слів Шевченка та їх актуальність у наші дні. Тарасове слово звучало із вуст дітей щиро та проникливо. Учні школи пройшлися стежками дитинства та юності Тараса декламували вірші поета та поезії про нього, змістовно інсценували уривки творів.
Впродовж заходу  звучали пісні на слова поета у виконані Богдани Кречуняк, Сергія ДІдушка, Шекеряк Марії, вокальної групи дівчат 7 класу.
Також школярі мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою підготовленою бібліотекарем "І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій Не забудьте пом’янути незлим тихим словом... "