неділя, 26 лютого 2017 р.

Тобі, Україно, мій мужній народе, 
Складаю я пісню святої свободи. 
Усі мої сили і душу широку, й життя 
Я віддам до останнього кроку, 
Аби ти щаслива була, Україно, 
Незалежна моя Батьківщино!
Україна – це земля, де народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Це наша мати – Батьківщина. В кожного одна Вітчизна і кожен має любити її.
Україна! Скільки глибини у цьому слові … це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.

В нашій школі 24 лютого учителем української мови та учнями 6 класу був проведений виховний захід «Україна – моя країна». Школярі розповідали вірші, легенди про Україну та співали пісні. У бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Це моя Україна, це моя Батьківщина».





пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

Неповторний самоцвіт наша рідна мова
Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.
І. Багряний
Щороку 21 лютого ми відзначаємо День рідної мови. У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них - ніби запашна квітка в чудовому букеті-українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом. Мова - це найважливіший засіб людського спілкування і кожен народ по-своєму у ній неповторний. Український народ творив свою мову впродовж віків, заносячи до мовної скарбниці добірний нектар слова, а слово-найвірніший посланець з минулого в сьогодення і з сьогодення у прийдешнє.
У бібліотеці була влаштована книжкова виставка, тут  читачі знайдуть книги з історії рідної мови, сучасні словники та енциклопедії, підручники та посібники з української мови, а також цікаві сценарії святкування Дня рідної мови.



 «Змагаймось за нове життя»
22 лютого проведено І етап конкурсу учнівської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя», присвяченого дню народження Лесі Українки в смт.Верховина. З метою сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.
Конкурс проводився за номінаціями «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «вокал».
Нашу школу було представлено в трьох номінаціях.
Номінація «твір»:
ІІ місце – Бельмега Марія, учениця 11 класу Красноїльської ЗОШ І-ІІІ ст.



понеділок, 20 лютого 2017 р.

20 лютого - День вшанування пам’яті героїв Небесної сотні
Вже не побачить батько і не зустріне мати …
Живого сина в світі вже нема
Ми будемо їх вічно пам`ятати
Героям України честь і хвала!
Такими словами розпочалася тематична лінійка по вшануванню Героїв Небесної Cотні "Небесна Сотня у вирій полетіла".
Всі учні школи зібралися, щоб у скорботі  низько схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ ст. Метою було вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Найстаршому з них було 83 роки, наймолодшому – лише 17.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. 
Вчитель історії Шекеряк Н.М. нагадала присутнім про ці страшні дні. Ми пишаємося героями, які примножують славу нашої держави, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність, борються, щоб на нашій святій землі панували мир, злагода і добро.

В пам’ять про полеглих за майбутнє України бібліотекарем була представлена тематична виставка-реквієм «Герої не вмирають».  Ця виставка присвячена патріотам, загиблим від пострілів снайперів, померлим у лікарнях героям, названих народом  Небесною Сотнею. Учні школи намалювали малюнки присвячені Героям Небесної Сотні та вшанували їхню пам`ять хвилиною мовчання запаливши свічку.

        











середа, 15 лютого 2017 р.


"Афганська війна - як це було"
15 лютого 2017 року в школі проведено тематичну лінійку «Афганська війна – як це було» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Вчитель історії Петросаняк М.В. та учні 8 класу згадали про події Афганської війни, яка залишила болючий слід в історії країни, в душах тодішніх молодих солдат, яким довелося воювати в чужій державі, в пам’яті матерів, рідних та близьких, сини, брати, яких загинули в Афганістані.

Вчитель історії згадав також про нашого земляка, надзвичайну людину, воїна-афганця, Івана Киттюка, який проживає у нашому селі і є неодноразовим гостем на шкільних заходах. Загиблих в Афганістані вшанували хвилиною мовчання, а всіх учнів школи бібліотекар ознайомила з  літературою присвяченою учасникам афганської війни, яка є в шкільній бібліотеці, а саме «Верховинці в Афганській війні» і оформила книжкову виставку «Український біль Афганістану».





15 лютого відзначаємо одне з дванадцяти християнських свят  – Стрітення Господнє.  У цей день, за народним повір’ям, зима зустрічається з весною.
З давніх-давен Стрітення  чекали з особливим нетерпінням і урочисто відзначали, а тому приурочувалося до цього свята чимало звичаєвостей як церковних, так і побутово-господарських.
Передусім, в церквах освячували свічки. Свічки вважаються оберегом від грози - їх запалюють саме під час грому та грози для захисту людей і тварин. Саме тому ще одна назва свята - Громиця. По поверненні з церкви після освячення свічок запалювали їх, вважаючи, що це допоможе уникнути весняних повенів і суворих морозів. Святили на Стрітення крім свічок ще й воду. Ця вода вважається цілющою. Її набирали у невживану посудину і зберігали за образами цілий рік. Вона допомагає від усяких хвороб, нею благословляли синів на службу і будь кого у далекі небезпечні мандрівки. Нею кропили худобу, коли вперше виганяли на пасовисько, домашню птицю та бджіл.
         Із Стрітенням пов’язано багато різних повір’їв та прикмет, відображених у народних прислів’ях. Тому на Стрітення пильно слідкували за станом погоди. Тепло і відлига в цей день віщували ранню і теплу весну, мороз – тривалу зиму. Коли на Стрітення ішов сніг – весна передбачалася дощова, коли лютувала хурделиця – пізня й холодна, а коли день був похмурий, без сонця, ще не даватимуть спокою морози... Крім того, селяни стежили за розміром бурульок. Вважалося: якщо у увечері вони короткі до весни снігу випаде небагато, а якщо довгі  – ще будуть рясні заметілі. Стрітення чекали і пасічники. Вони вважали: як капатиме зі стріх водичка, так прибуватиме і мед.

З метою ознайомлення і розширення знань про святкування Стрітення в Україні в школі пройшла народознавча година «Стрітення відзначаємо, весну-красну зустрічаємо» проведена вихователем пришкільного інтернату Гаджук Н.І. та бібліотекарем Шпитчук О.М. Під час свята учні ознайомилися з церковними ритуалами, пов’язаними із освяченням в цей день води та свічок, легендами, приказками та віршами, а також народними прикметами визначення майбутньої погоди і проспівали про весну і стрітення. Школярі розповіли  про цікавий звичай українських жінок  в цей день випікати «жайворонків», вирізати з паперу, ліпити з глини й тіста пташок, цілими сім’ями виходити за село в поле, високо підіймати над головою зроблених пташок та  закликати весну. Також всі присутні з захоплення дивилися інсценізацію зустрічі Зими з Весною.
Бібліотекарем школи була оформлена книжкова виставка.










пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

Посвята в читачі
Щороку наша шкільна бібліотека поповнюється новими, найменшими користувачами. 9 лютого в Красноїльській школі бібліотекар разом з вихователем ГПД провели свято «Посвята в читачі».
Бібліотекар розповіла маленьким читачам, що в бібліотеці живе не тільки Буквар, а й багато інших різноманітних книг, у яких зібрано весь неосяжний Всесвіт. Адже, усе що створене людським розумом, та усе до чого прагне душа, відображено в книжці. А допомогли  розгадати та відшукати скарби казкові  герої: сорока, баба Яга, Казка.  
Діти відправилися в уявну подорож на зустріч з мешканцями чудового Читай-міста. Мудра Королева-книга розповіла дітям про велике царство книг – бібліотеку та про добрих і мудрих друзів – книжки; нагадала всім присутнім правила користування книгою. А як було весело, коли завітали герої з казки «Коза - дереза»! Але, як вияснилося, читачами стати не так вже й просто. Для цього потрібно дуже багато знати й вміти! Учні впевнено пройшли всі випробування. Посвята складалася із цікавих та захоплюючих  ігор, загадок, літературної казкової вікторини. Маленькі друзі були активними учасниками свята, тому цей захід був для них веселий і цікавий. Приємно було спостерігати за тим, з яким натхненням «читайлики» співали пісню про казку, показали хороші знання українських народних казок, відгадували загадки, вікторини, проголошували обіцянку читача. На завершення свята Королева Книги вручила першокласникам посвідчення читача, а бібліотекар  наголосила,  якщо вони будуть багато читати, то книги стануть  їхніми  друзями не тільки під час навчання, а й на все життя.
 Закінчилося наше свято. Та не закінчилася дружба з книгою. Хай книги приходять у кожен дім. Шануйте і бережіть їх! І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.